Contabil junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Z SPOT MEDIA active.

Vezi toate job-urile Contabil junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Z SPOT MEDIA
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.09.2016

    Z SPOT MEDIA - 14 ani de experienta in furnizarea de echipamente si solutii tehnologice pentru productie destinate afacerilor mici si mijlocii
    - Echipamente si consumabile pentru productia publicitara, centre de copiere si finisare documente, ateliere de personalizare, modelare-prototipare 3D, laboratoare digitizare
    - Distributie echipamente, software, consumabile, consultanta proiecte, instruire, service, etc.
    - Dezvoltare proiecte si implementare solutii la cheie la nivel national
    - Aflati in dezvoltare, cautam persoane ambitioase si dinamice pentru a se alatura unei echipe dedicate.
    - Mai multe detalii: www.zspotmedia.ro

    Cerinte

    Studii economice superioare;
    Experienta in contabilitate primara de minim 6 luni;
    Aptitidini de comunicare si invatare;
    Capacitatea de a lucra in echipa, seriozitate, corectitudine;
    Rezistenta la stres si atentie la detalii;
    Cunostinte operare PC, MsOffice (Word, Excel);
    Experienta de lucru in programe de contabilitate;
    Experienta in programul Ciel constituie un avantaj;
    Program full-time, nu se accepta studenti la zi.

    Responsabilitati

    Înregistrarea încasărilor şi plăţilor în lei si valuta conform extrasului de cont;
    Inregistrarea încasărilor şi plăţilor în numerar conform registrului de casă;
    Completarea deconturilor de cheltuieli si inregistrarea acestora;
    Intocmirea si contabilizarea facturilor emise catre clientii interni, verificarea corectitudinii acestora;
    Realizarea periodica a confirmarilor de sold cu partenerii (clienti si furnizori);
    Inregistrarea si monitorizarea contractelor de clienti si furnizori in sistemele informatice ale companiei, respectiv arhivarea acestora;
    Verificarea si monitorizarea CEC-urilor si biletelor la ordin eliberate de clienti si introducerea acestora in banca;
    Monitorizarea permanenta a scadentelor de plata atat a clientilor, cat si a furnizorilor;
    Initiere si programare plati interne;
    Intocmirea săptămânala a raportului cu privire la facturilor emise şi neîncasate;
    Intocmirea trimestriala a raportului cu privire la situatia vanzarilor;
    Evidenta si pregatire dosare clienti restantieri pentru avocata;
    Verificarea periodica a avansurilor de la clienti si reglarea acestora;
    Legatura cu bancile, clientii si furnizorii interni, in ceea ce priveste atributiile ce-i revin;
    Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
    Respecta prevederile normativelor interne si procedurile de lucru privitoare la postul sau;
    Diverse activitati ce tin de office, departamentul de resurse umane si de gestiune;
    Indeplinirea sarcinilor stabilite de catre Contabilul sef, intocmirea de alte situatii si rapoarte la cererea acestuia.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - salariu de baza + abonament de sanatate clinica privata;
    - posibilitate de formare si dezvoltare profesionala;
    - loc de munca stabil.

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (113)