Senior Sales / Concept Events

This job is no longer active!

View all jobs Universum Events active

View all jobs Senior Sales / Concept Events active on Hipo.ro

View all jobs Internet - eCommerce active on Hipo.ro

View all jobs IT Software active on Hipo.ro

View all jobs Sales active on Hipo.ro

Employer: Universum Events
Domain:
  • Internet - eCommerce
  • IT Software
  • Sales
  • Job type: full-time
    Job level: peste 5 years of experience
    Location:
  • BUCHAREST
  • Updated at: 23.03.2017
    Remote work: On-site
    Short company description

    Daca inca nu ai apucat sa ne cunosti, noi suntem Universum Events, cea mai mare companie organizatoare evenimente business si corporate din Romania. Activam cu pasiune si profesionalism in aceasta industrie de peste 15 ani, creand concepte unice si inovative pentru clientii nostri.

    Requirements

    Cum stii ca te potrivesti in echipa noastra?

    • Ai o intelegere foarte buna a pietii de tehnologie
    • Esti dinamic, proactiv si auto-motivat
    • Esti pasionat de vanzari, ai minim 3 ani experienta in domeniu si ti-ai depasit constant targetele pe care le-ai avut
    • Negocierea nu are secrete pentru tine
    • Ai o atitudine proactiva de gasire a solutiilor in situatii de toate felurile
    • Esti un bun comunicator, cu capacitatea de a relationa bine cu cei din jur
    • Vorbesti engleza fluent
    • Esti foarte organizat
    • Ai un apetit pentru invatare si dezvoltare continua
    • Esti la curent cu tot ce e nou in tehnologie
    • Munca sub presiune nu te sperie
    • Stapanesti foarte bine suita Office
    • Experienta anterioara in evenimente este un plus

    Responsibilities

    Cum ne vei ajuta?

    Senior Sales-ul are ca responsabilitate vanzarea pachetelor de parteneriat pentru evenimentele concept proprii pe care le organizam.

    Doua dintre aceste evenimente sunt: Bucharest Technology Week si Internet & Mobile World.

    Printre principalele responsabilitati, se numara:

    • Atragi noi parteneri pentru evenimentele noastre pentru a-ti atinge targetele stabilite
    • Mentii legatura permanent cu partenerii si te asiguri ca beneficiile parteneriatelor sunt implementate, iar ei sunt multumiti
    • Utilizezi CRM-ul pentru gestionarea informatiilor, cresterea si actualizarea bazei de date (Microsoft Dynamics)
    • Te implici si in alte arii ale organizarii evenimentelor

    Other info

    Asteptari si mod de lucru

    Responsabilitate – pe zona mea ma asigur ca lucrurile se intampla si caut in permanenta solutii noi; tin cont ca eu sunt responsaibil ca lucrurile sa se intample, nu altcineva;

    De incredere – cei din echipa se pot baza pe mine in fiecare moment;

    • Proactiv – actionez independent si nu astept sa mi se spuna ce sa fac; explorez sa ajut si dincolo de zona mea stricta de responsabiltate;
    • Eficient – sunt atent mereu la o gesionare eficienta din punct de vedere financiar, de spatiu si de timp a resurselor pe care le administrez;
    • Orientare permanenta catre nevoile clientului, atat fata de colegi (clientul intern) cat si fata de clientul extern.

    Daca te potrivesti in echipa noastra si esti curios sa ne cunosti, asteptam cu interes CV-ul tau, impreuna cu raspunsul la urmatoarele intrebari.

    Aplica fara CV
    Remote

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (512)