Inspector Salarizare

Angajator: Human Touch Consulting Group
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.12.2016

    Human Touch Consulting Group (HTCG) reprezinta departamentul de resurse umane al platformei de business 145.Inc, grup de antreprenori reprezentand industrii diferite, insa ghidati de o viziune comuna, un scop comun si care impreuna s-au angajat sa scrie aceeasi poveste de succes. In doar cateva cuvinte, platforma 145.Inc reprezinta un loc in care oamenii si ideile cresc accelerat prin folosirea optima a competentelor, dezvoltarea continua si expunerea la proiecte diverse care sa valorifice cel mai bine potentialul si punctele forte ale fiecarui partener sau membru al echipei.

    HTCG reprezinta o solutie pentru orice partener care isi doreste sprijin in ceea ce priveste capitalul uman al organizatiei sale. Prin intermediul echipei sau al partenerilor putem acoperi variate solicitari in domeniul resurselor umane, echipa de recrutare a HTCG fiind formata din specialisti in domeniul resurselor umane, care de-a lungul timpului au recrutat personal pentru clienti din cele mai diverse domenii.

    Cerinte

    • Absolvent studii superioare;
    • Cunostinte legislatia muncii;
    • Bune cunostinte utilizare PC;
    • Atestat Inspector Resurse Umane reprezinta un avantaj;
    • Excelente abilitati de comunicare;

    Responsabilitati

    • Colectarea si inregistrarea în programul de salarizare ansamblul de elemente (pontaje, validari plati ore suplimentare, prime, avansuri de cheltuieli) in vederea realizarii calculului de salarii;
    • Verificarea fluturasilor de salariu in raport cu elementele fixe si variabile cu scopul de a identifica si corecta anomaliile de orice natura;
    • Realizarea documentele aferente lichidarilor;
    • Gestionarea dosarelor de personal (concedii medicale, de maternitate, de crestere a copilului, accidente de munca) in vederea realizarii formalitatilor necesare indemnizarii acestora de catre institutiile competente;

    Companie specializata in dezvoltarea si implementarea de produse software din domeniul Resurselor Umane. Cu o experienta de peste 10 ani in domeniu IT, compania si-a diversificat continuu activitatea, evoluand de la un dezvoltator de aplicatii software la un furnizor de solutii IT si servicii integrate cu o expertiza profesionista in domeniul Resurselor Umane.

    Toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza noastra de date pentru oportunitati viitoare.