Consilier Juridic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teamnet International active.

Vezi toate job-urile Consilier Juridic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Administratie - Stiinte politice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: Teamnet International
Domeniu:
  • Administratie - Stiinte politice
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.07.2016

    Established in 2001, Teamnet Group is one of the most important IT&C integrators in Romania, as well as an influential mentality change advocate in the region's countries. As part of our experts’ team you will play a big part in changing the today’s society into the society of tomorrow.
    Join us now!

    Cerinte

    - Pregatire: studii superioare de specialitate;
    - Experienta: minim 4 ani, de preferat intr-o institutie din domeniul IT&C, Telecomunicatii;
    - Solide cunostinte in legislatia privind achizitiile publice, drepturile de autor, proprietate intelectuala;
    - O buna cunoastere si experienta in aplicarea legislatiei comerciale, de munca, precum si a legislatiei fiscale;
    - Reprezinta un avantaj cunostinte in legislatia privind accesarea fondurilor structurale, pensii si alte drepturi de asigurari sociale;
    - Excelente abilitati de comunicare, putere de concentrare si capacitate de sinteza;
    - Bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, Outlook);
    - Cunostinte de limba engleza (scris si vorbit) nivel avansat;
    - Foarte bune abilitati de organizare;
    - Excelente abilitati de coordonare si prioritizare a taskurilor

    Responsabilitati

    - Analizarea, perfectarea, redactarea si vizarea actelor juridice, contractelor, acordurilor si corespondetei juridice (acte aditionale, adrese, somatii plata, proceduri, cereri de chemare in judecata, contestatii etc);
    - Redactarea de contestatii, plangeri si clarificari in conformitate cu OUG 34/2006 privind achizitiile publice;
    - Reprezentarea intereselor societatii in fata autoritatilor sau in fata altor organe administrative sau private (de exemplu: ORDA, OSIM);
    - Reprezentarea juridica a companiei (pe baza de mandat / imputernicire, delegatie serviciu) in instanţa si in fata instantelor de arbitraj;
    - Intocmirea de documentatii pentru obtinerea de avize, autorizatii si certificate necesare activitatii companiei si desfasurarii raporturilor contractuale ale acesteia;
    - Redactarea si inregistrarea la Oficiul Registrului Comertului a inscrierilor de mentiuni care privesc modificarea organizationale ale companiei (acte constitutive, hotarari AGA, decizii etc);
    - Urmarirea noutatilor si actualizarilor legislatiei si informarea asupra impactului creat catre departamentele direct vizate din companie;
    - Intocmirea de rapoarte si situatii necesare departamentelor companei;
    - Respectarea termenelor limita de predare a lucrarilor, impuse de catre managementul companiei.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    3000 - 3600 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (11)