Inginer atelier matriterie injectie mase plastice

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer atelier matriterie injectie mase plastice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Lugoj
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 06.08.2016

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Cerintele postului:
    - studii superioare in domeniu tehnic (mecanic, electric, automatizari, etc.);
    - experienta in indentificarea cauzelor care au generat defectarea matritelor de injectat mase plastice;
    - cunoasterea unui soft de CAM-CAD;
    - cunoasterea, interpretarea si realizarea desenelor 2D si cele proiectate in 3D;
    - cunoasterea masinilor si a utilajelor destinate operatiilor specifice, atât din punct de vedere functional cât si a instructiunilor si procedurilor de lucru aferente acestora;
    - cunoasterea de notiuni de desen tehnic avansat, capacitatea de a folosi planurile din documentatia tehnicã a dispozitivelor sau matritelor de realizat, a aparatelor de mãsurare a cotelor (subler, micrometru, comparator, etc.);
    - limba engleza - nivel conversational.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    - sa efectueze, alaturi de echipa de mentenanta, intretinerile preventive la echipamentele industriale prezente in departamentul intretinere – matriterie (strung, freza, CNC, masina de electroeroziune, etc.);
    - sa realizeze programarea si operarea masinilor cu comanda numerica;
    - sa realizeze mentenanta preventiva a matritelor de injectie;
    - verificarea calităţii lucrărilor executate comparativ cu cerinţele de calitate impuse de tehnologia de execuţie şi normele de calitate specifice;
    - intretinerea si verificarea matritelor care se realizează prin aplicarea metodelor adecvate tipului de lucrare executată şi caracteristicilor tehnice urmărite;
    - realizarea de imbunatatiri la echipamentele industriale (planificare, proiectare, supravegherea realizarii imbunatatirii) din departament;
    - coordoneaza o echipa de 6 persoane in domeniul mentenantei (sculeri matriteri, electricieni, lacatusi);
    - realizarea estimarilor orare pentru reparatii de matrite injectie si efectuarea de oferte de reparatie clientilor.

    Aplica fara CV
    Arad, Timisoara, Lugoj,