Contabil Senior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Contabil Senior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Iasi
  • Actualizat la: 06.02.2017

    VEO Worldwide is a B2B services provider, based in Europe, with 16 years of activity. In 2006, when NOZ (the European clearance leader) started its expansion within Eastern Europe and Africa, VEO quickly fell in love with its vision and agile environment, always pushing things to discover more of this amazing business of clearance and responsible economy. Hence, we've added our own dynamic culture and mindset to everything we embraced from NOZ.
    We constantly search for solutions to help business owners capitalize on their unsold stocks (past collections, short expiry products, cancelled orders) and become efficient.
    With all of that, VEO is consolidating its brand based on engagement, transparency, solidarity, constant improvement and competence.

    Cerinte

    Căutăm o persoană riguroasă, organizată și cu spirit de inițiativă pentru a se alătura Departamentului nostru de Contabilitate.

    Pentru reușita în această misiune este nevoie de:

    - Cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat (minim B2) și a limbii franceze la nivel mediu;

    - Cunoașterea altor limbi străine (italiană, spaniolă, germană, portugheză sau poloneză) reprezintă un avantaj;

    - Studii în domeniu și cunoștințe relevante de Contabilitate;

    - Experiență de minim 2 ani în Contabilitate;

    - Disponibilitate la deplasări periodice în Iași (în cazul celor din București);

    - Prezență de spirit, dinamism, curiozitate și flexibilitate în gândire;

    - Cunoștințe bune de utilizare a  mijloacelor informatice: pachetul Microsoft Office, programe specifice – avantaj SAP etc..

    Responsabilitati

    Oferim oportunitatea dezvoltării unei cariere în cadrul Departamentului nostru de Contabilitate, în cadrul unui proiect interesant, cu deschidere internațională. Este cadrul perfect pentru a utiliza și dezvolta în același timp cunoștințele de contabilitate și cele de limbi străine.

    În calitate de Contabil Senior  principalele tale responsabilități vor fi :

    - Organizarea și asigurarea efectuării corecte și la timp a înregistrărilor în contabilitate, pe baza documentelor justificative ale tuturor operațiunilor patrimoniale;

    - Reconcilierea și închiderea conturilor lunare în conformitate cu procedurile interne și a legislației în vigoare;

    - Analiza principalelor conturi de bilanț (furnizori, clienți, trezorerie, împrumuturi, datorii către instituții publice, salariați și alte organisme sociale) cu scopul de a urmări coerența acestora și de a justifica soldurile;

    - Urmărirea permanentă a legislației din domeniul financiar-contabil și asigurarea respectării acesteia;

    - Asigurarea suportului contabil la întocmirea lunară a contului de profit și pierdere;

    - Întocmirea declarațiilor fiscale și a tuturor situațiilor financiare lunare și anuale;

    - Acordarea de suport contabililor juniori și asistenților contabili în vederea înregistrării în contabilitate a documentelor justificative primare;

    - Asigurarea suportului managerului de proiect în vederea realizării de studii și sinteze conform necesităților partenerilor;

    - Acordarea de suport la întocmirea, actualizarea și eficientizarea procedurilor de lucru existente, manifestând interes și implicare în asimilarea unor noi sarcini conform evoluţiei proiectului.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Formare la nivelul companiei și internaţional;

    - Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;

    - Pachet salarial și mediu de lucru atractive.

    Aplica fara CV
    1000 - 1500 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (129)