Economist Creanțe - Clienți

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile METRO Cash & Carry Romania active.

Vezi toate job-urile Economist Creanțe - Clienți active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: METRO Cash & Carry Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Contabilitate Finante
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.06.2016

    Compania METRO Cash & Carry România este parte integrantă a METRO Cash & Carry Internaţional şi a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti, fiind totodată și prima companie care a introdus pe piața locală sistemul de vânzare cash & carry, cea mai moderna formă de comerț angro, cu plata la ridicarea mărfii.

    Cerinte

    • Studii superioare economice
    • Experiență în domeniul financiar-contabil
    • Cunoștințe de legislație contabilă și fiscală
    • Bune cunoștințe de operare calculator (MS Office Excel, SAP)
    • Cunoștințe limba engleză
    • Competență socială și abilitatea de a lucra în echipă
    • Orientare către rezultat

    Responsabilitati

    • Introduce și verifică veniturile cu decontare ulterioară ale companiei
    • Urmărește încasarea debitelor din veniturile ulterioare
    • Comunică activ cu partenerii comerciali în vederea reconcilierilor lunare
    • Realizează activități specifice de închidere de lună, conform graficelor stabilite
    • Gestionează contractele comerciale și anexele aferente
    • Întocmește rapoarte periodice conform activităților din cadrul departamentului
    • Emite facturi de prestări servicii atât către clienții externi cât și către societățile din cadrul grupului