Consultant Bancar - Sucursala Pantelimon Est

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Libra Internet Bank SA active.

Vezi toate job-urile Consultant Bancar - Sucursala Pantelimon Est active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Libra Internet Bank SA
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.06.2016

    Ai drept calitati spiritul dinamic, perseverenta si entuziasm? Iti doresti o cariera de succes in mediul financiar-bancar?

    Libra Internet Bank iti ofera oportunitati profesionale si tot suportul de care ai nevoie pentru a-ti construi cariera pas cu pas, trecand prin pozitii specifice unei institutii bancare.

    Iti oferim un mediu de lucru provocator, modern si orientat catre rezultate. Suntem organizatia care sustine tinerii exceptionali, ambitiosi, care doresc sa-si contureze un brand profesional si sa-si dezvolte cariera indrumati de specialistii bancii.

    Suntem o echipa tanara si dinamica. Vei gasi adevarati profesionisti, oameni cu experienta, comunicativi si proactivi care apreciaza performanta. Entuziasmul si energia acestora iti vor oferi o atmosfera de lucru placuta si colegiala.

    Te asteptam alaturi de echipa noastra!

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate (de preferinta economice);
    - Cunostinte de utilizare a computerului;
    - Abilitati de comunicare si vanzare;
    - Experienta relevanta (minim 1 an) in domeniul business development (corporate banking, retail banking, credite);
    - Atitudine proactiva;
    - Permis de conducere - cerinta obligatorie;

    Responsabilitati

    Activitate de business:
    - Raspunde de promovarea si vanzarea activa a produselor bancii, oferind clientilor consiliere financiar bancara prin servicii bancare de calitate, la timp si conform nevoilor acestora;
    - Pune la dispozitia clientilor documentatia si informatiile aferente operatiunilor bancare derulate de catre acestia, inclusiv cele aferente deschiderilor de conturi si derularii operatiunilor prin acestea;
    - Intocmeste dosarul de deschidere de cont, ofera informatii privind situatia conturilor (solduri, tranzactii, depozite);

    Activitate operationala:
    - Raspunde de efectuarea corecta si la timp a tuturor operatiunilor efectuate la nivelul entitatii bancare (operatiunile cu numerar, operatiunile legate de depozite);
    - Verifica, scaneaza si trimite in Centru de procesare, toate documentele aferente operatiunilor ordonate de catre clienti (altele decat cele mentionate la punctul 1);
    - Verifica autenticitatea urmatoarelor documente: actele de identificare, semnaturi autorizate, documentele de tranzactionare aferente ordinelor clientilor;
    - Raspunde de corecta operare a tranzactiilor in softul bancar, efectuand aceste tranzactii in conformitate cu cerintele clientului si tinand cont de reglementarile in vigoare (norme si proceduri aplicabile);

    Activitate procedurala :
    - Identifica si raporteaza zilnic operatiunile suspecte catre Centrala.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta;
    - Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
    - Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

    Aplicatiile vor fi tratate confidential.
    Numai candidatii care intrunesc conditiile de selectie vor fi contactati.