Controlor Facturi Junior Scanare, Arhivare şi Gestionare Facturi Discount (perioadă determinată)

Angajator: METRO Cash & Carry Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Contabilitate Finante
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.06.2016

    Compania METRO Cash & Carry România este parte integrantă a METRO Cash & Carry Internaţional şi a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti, fiind totodată și prima companie care a introdus pe piața locală sistemul de vânzare cash & carry, cea mai moderna formă de comerț angro, cu plata la ridicarea mărfii.

    Cerinte

    • Studii superioare economice
    • Experienţă în domeniul financiar-contabil minimum 1 an
    • Cunoaşterea limbii engleze reprezintă un avantaj
    • Competenţă analitică, atenţie la detalii şi orientare către rezultat
    • Atitudine pro-activă şi dorinţa de a acumula cât mai multe cunoştinţe

    Responsabilitati

    • Respectă etapele pentru scanarea facturilor
    • Arhivează facturile la nivel de cod de bare / zi de scanare cu borderou ataşat
    • Arhivează anual documentele
    • Rulează programul de indexare
    • Gestionează etichetele cu coduri de bare
    • Întreţine scanerele
    • Extrage facturi din arhivă şi returnează facturile respinse
    • Trimite copiile documentelor solicitate de furnizori (înştiinţări de corecţie, facturi de retur / confiscare)
    • Gestionează facturi de discount ANC: verificare, înregistrare, evidenţă copii facturi, raport lunar şi arhivare
    • Întreţine constant baza de date (Excel)