MARKET INFORMATION ANALYST

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile METRO Cash & Carry Romania active.

Vezi toate job-urile MARKET INFORMATION ANALYST active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: METRO Cash & Carry Romania
Domeniu:
  • Management - Consultanta
  • Marketing
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.06.2016

    Compania METRO Cash & Carry România este parte integrantă a METRO Cash & Carry Internaţional şi a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti, fiind totodată și prima companie care a introdus pe piața locală sistemul de vânzare cash & carry, cea mai moderna formă de comerț angro, cu plata la ridicarea mărfii.

    Cerinte

    • University degree in Marketing
    • Relevant working experience in market research
    • Very good knowledge of MS Office: Excel, Word, PowerPoint (experience in SPSS will be a plus)
    • Very good command of English
    • Analytical abilities, term work, cross-functional communication
    • Market research methodology and tools

    Responsabilitati

    • Coordinate market research projects
    • Develop ad-hoc research projects and implement them
    • Survey the competitive environment, report trends, changes, challenges and opportunities
    • Act as decision-support resource for marketing strategy & tactics