Credit Support Specialist Corporate - CLUJ NAPOCA - perioada determinata 31.03.2017.

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UniCredit Bank active.

Vezi toate job-urile Credit Support Specialist Corporate - CLUJ NAPOCA - perioada determinata 31.03.2017. active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: UniCredit Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 05.05.2016

    In Romania, UniCredit Bank este una dintre principalele institutii financiare, oferind servicii si produse de inalta calitate pentru toate categoriile de clienti. UniCredit Bank isi propune sa mentina permanent clientul in centrul activitatilor sale, sa fie un partener cu care se lucreaza usor si sa fie o parte foarte activa a comunitatilor in care isi desfasoara activitatea.

    Cerinte

    • Diploma universitara in domeniul economic sau tehnic
    • Cunoasterea limbii engleze
    • Cunoasterea MS Office
    • Contabilitate primara
    • Analiza financiara de baza
    • Abilitati analitice
    • Atentie la detalii
    • Proactivitate
    • Orientare spre client, flexibilitate, initiativa, creativitate

    Responsabilitati

    • Completeaza contractele de credit și contractele de garanție aferente, pe baza template-urilor predefinite, având grijă ca toate condițiile sunt incluse exact ca pe aplicatia de aprobare a creditului;
    • Pregătește întregul set de documente necesare pentru setarea limitei de credit în sistemul intern al Bancii, în conformitate cu procedurile interne
    • Pregătește documentele interne necesare pentru debursarea creditului asigurând, de asemenea, verificarea documentelor justificative, în conformitate cu procedurile interne.
    • Asigura administrarea creditului- arhiveaza, copiaza, scaneaza
    • Urmăreste condițiile de creditare și de îndeplinire in timp utila a acestora
    • Emite instructiuni pentru credite cu rambursari, conform graficului de rambursare anexat la contract (acolo unde nu este automat)
    • Transmite ori de câte ori este necesar, semnale de avertizare în conformitate cu procedurile interne.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Cluj Napoca, Timisoara,

    Vezi job-uri similare (4)