Marketing Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teamland active.

Vezi toate job-urile Marketing Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Angajator: Teamland
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.08.2016

    Teamland este cel mai dinamic furnizor de servicii de resurse umane. Oferim cu profesionalism servicii din domeniu precum:
    - recrutarea de manageri sau specialiști,
    - asigurarea de forta de munca temporara,
    - audit de Resurse Umane,
    - instruirea personalului.

    Teamland face parte din Grupul Contexpert, un grup de companii de top specializate in servicii contabile, de audit, consultanta, salarizare si inventariere, cu o experienta de peste 18 ani in domeniu. Cei 7 parteneri si 70 de angajati deservesc ireprosabil peste 350 de clienti.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate;
    - Experienta de minim 3 ani pe un post similar;
    - Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
    - Abilitati de coordonarea a unei echipe, de planificare, organizare si comunicare;
    - Capacitate de analiza şi sinteza.

    Responsabilitati

    - Coordonarea Departamentului de Marketing;
    - Stabilirea si implementarea strategiei de marketing in concordanta cu valorile si strategia companiei;
    - Dezvoltarea si administrarea planului de marketing pe termen lung,mediu si scurt, precum si elaborarea strategiilor de produs;
    - Pregatirea si implementarea proiectelor de creatie si media ( publicitate, marketing si media electronica);
    - Elaborarea strategiilor si deteminarea alocarii optime a resurselor pentru fiecare segment de client;
    - Coordonarea proiectelor de cercetare de piata, pregatirea analizei de piata pe produse;
    - Participarea activa la procesul de alcatuire a bugetului si pregatirea estimarilor,propunerea bugetului de marketing, monitorizarea si controlul bugetului aprobat;
    - Implicarea in pregatirea ofertelor si derularea negocierilor cu partenerii de afaceri;
    - Organizarea si realizarea, impreuna cu Departamentul de Retail si Vanzari a sesiunilor de pregatire cu scopul imbunatatirii cunostintelor despre produsale persoanelor de vanzari si a tuturor agentilor;
    - Elaborarea impreuna cu departamentul de retail al unei noi imagini a retelei proprii;
    - Propunerea impreuna cu Departamentul de retail de noi planuri de dezvoltare a retelei si de imbunatatire a activitatilor desfasurate la nivel de farmacie;