Receptioner / Receptionera (Help Desk Assistant)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FLANCO active.

Vezi toate job-urile Receptioner / Receptionera (Help Desk Assistant) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Angajator: FLANCO
Domeniu:
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.10.2016

    Vrei să faci lucruri peste așteptări și să înveți ceva nou in fiecare zi? Ești comunicativ, optimist, dornic să te dezvolți profesional?

    Cerinte

    Cerintele noastre:

    Student sau absolvent de studii superioare;
    Limba engleza nivel avansat;
    Cunostinte de operare pe calculator (Word, Excel);
    Curs de calificare /receptioner, constituie avantaj;
    Zambet, energie pozitiva si entuziasm.

    Responsabilitati

    Descrierea postului:

    Intampinarea oaspetilor cu amabilitate si caldura;
    Preluarea si inregistrarea apelurilor telefonice;
    Inregistrarea clientilor si administrarea corecta a bazei de date;
    Consilierea oaspetilor si introducerea lor in salile de interviuri, sedinte (protocol);
    Rezervari, confirmari, facturari;
    Asigurarea calitatii serviciilor oferite in vederea satisfacerii preferintelor clientilor.

    Alte informatii

    Candidatul ideal va avea:

    Orientare catre client, amabilitate
    Atitudine pozitiva, prezenta si tinuta agreabila
    Capacitatea de a gasi solutii si de a rezolva probleme
    Bune abilitati de comunicare, abilitati de lucru in echipa
    Inalt nivel de responsabilitate
    Abilitati de organizare si de prioritizare a activitatilor.