Sales Representative HoReCa

Angajator: Teamland
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Turism
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.12.2016

    Teamland este cel mai dinamic furnizor de servicii de resurse umane. Oferim cu profesionalism servicii din domeniu precum:
    - recrutarea de manageri sau specialiști,
    - asigurarea de forta de munca temporara,
    - audit de Resurse Umane,
    - instruirea personalului.

    Teamland face parte din Grupul Contexpert, un grup de companii de top specializate in servicii contabile, de audit, consultanta, salarizare si inventariere, cu o experienta de peste 18 ani in domeniu. Cei 7 parteneri si 70 de angajati deservesc ireprosabil peste 350 de clienti.

    Cerinte

    • Experienta de 1.5/2 ani pe un post similar sau in lucrul cu clientii Horeca
    • Cunostinte profesionale specifice (instrumente de vanzare specifice canalului Horeca);
    • Cunoasterea clientilor Horeca (pe Bucuresti/Tara);
    • Aptitudini de negociere, planificare, supervizare, analiza, control si implementare;
    • Motivat de nivelul de responsabilitate si decizie al postului;
    • Limba engleza nivel conversational.

    Responsabilitati

    • Administrează și dezvoltă portofoliul de clienți din zona arondată;
    • Prezintă, promovează și vinde produsele cu respectarea politicii comerciale a firmei;
    • Urmărește realizararea planului de vânzări lunar, trimestrial, anual si ia masuri concrete pentru atingerea țintelor atunci când constată nerealizări față de plan;
    • Participă la negocieri cu clienții din zona lui, colaborează la întocmirea contractelor, ia măsuri ca prevederile contractelor să fie respectate de ambele părți;
    • Planifică programul de vizite și participă la întâlnirile cu clienții.
    • Definește obiectivele întâlnirilor și se asigură că acestea sunt atinse în cursul vizitelor;
    • Redactează rapoartele de activitate săptămânale;
    • Ia măsuri pentru încasarea la timp a sumelor datorate de clienți;
    • Acționează pentru mărirea gamei de produse achiziționată de fiecare client;