Tehnician roboți glazurare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Mondial SA active.

Vezi toate job-urile Tehnician roboți glazurare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Mondial SA
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Lugoj
  • Actualizat la: 03.07.2018

    Mondial SA, parte a grupului Villeroy & Boch, grup considerat a fi unul dintre cele mai importante din domeniul producţiei de articole ceramice la nivel mondial, este o marcă cu o tradiţie de aproape 120 de ani în domeniul ceramic, având ca principal obiect de activitate producţia şi comercializarea de obiecte sanitare.
    Noi îţi oferim şansa de a face parte din echipa Mondial şi de a te integra într-o companie internaţională stabilă, de tradiţie şi cu o lungă prezenţă în România. Îţi poţi dezvolta o carieră profesională puternică, pe termen lung, cu ajutorul mentorilor noştri, care te vor susţine de la început în pregătirea pentru preluarea responsabilităţilor.

    Cerinte

    Cerinţele postului:

    - absolvent de studii medii tehnice
    - disponibilitate pentru lucru în schimburi
    - bune cunoștințe de operare PC – MS Office
    - cunoștințe de operare Autocad
    - cunoștințe de programare utilaje automatizate
    - cunoștințe tehnice minime electrice și mecanice
    - cunoştinţe de limba engleză – nivel conversațional
    - spirit de inițiativă, creativitate, atitudine proactivă, foarte bune abilități de comunicare și relaționare

    Responsabilitati

    În calitate de Tehnician glazurare, veţi fi responsabil de asigurarea bunei funcționări a utilajelor automatizate deservite, conform standardelor de producție stabilite.

    Responsabilităţi:

    - supravegherea și asigurarea funcționării roboților de glazurare, a liniilor automate de glazurare, a instalației de tăiat rezervoare și a mașinii de polizare Unimak la parametrii stabiliți;
    - intervenția, la nevoie, pentru reglarea / setarea optimă a utilajelor deservite, în funcție de parametrii optimi de funcționare a utilajului;
    - propunerea către superiorul ierarhic de soluții la problemele tehnice specifice utilajelor deservite și implementarea de soluții adecvate, în vederea optimizării fluxului de producție din aria de activitate;
    - realizarea programării roboților, a liniilor automate de glazurare, a instalației de tăiat rezervoare și a mașinii de polizare Unimak, conform planului de producție stabilit.

    Arad, Timisoara, Lugoj,