Stagii de practica 2016

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VIVRE DECO active.

Vezi toate job-urile Stagii de practica 2016 active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Angajator: VIVRE DECO
Domeniu:
  • Internship
  • Tip job: stagiu de practica
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 31.05.2016

    Vivre started to develop its business in 2012, becoming the most important online retailer on the Romanian market, as well as a large part of Central and Eastern Europe maintaining both its original starting culture and passion and desire to build something wonderful!

    With more than 300 professionals forming the Vivre community, we emphasize both our clients, suppliers, and our motivating work environment. We deal with difficult situations in improving user experience, finding and sorting products, automating logistics operations and warehouse processes, advancing customer interactions, refining reports and data, marketing and accounting efficiency.

    We believe that all areas of our business are touched by professional people.

    Cerinte

    Avem convingerea că un stagiu de practică în echipa Vivre Deco le va oferi persoanelor interesate șansa unică de a cunoaște industria comerțului online, de a-și redacta lucrările de diplomă/licență sau disertație într-un mediu orientat spre rezultate și de a-și îmbunătăți competențele profesionale și lingvistice.

    Ne adresăm persoanelor care doresc să-si consolideze cunoștințele si experienta practica in domeniile:
    Financiar Contabilitate
    Resurse Umane
    Transport și Logistică
    Administrarea Afacerilor
    Tehnologia Informatiei
    Limbi Străine
    Marketing
    Asigurarea Calității
    Mediu
    Customer Support
    Relații comerciale internaționale

    Abilitățile necesare

    Sunt recomandate abilităţile de lucru cu calculatorul (browsere, MS Office), o atitudine pozitivă și interesul pentru învăţare continuă.
    Candidaţii trebuie să aibă abilităţi medii și excelente de scriere şi comunicare în:

    Română Engleză
    Bulgară Maghiară
    Croată Polonă
    Slovenă Slovacă

    Responsabilitati

    Ce presupune stagiul de practică?

    Durata și programul zilnic al stagiilor vor fi stabilite în funcție de interesul aplicantului și programul de lucru al companiei, menținându-se între 2 și 8 ore de lucru pe zi. Tu alegi!

    Stagiul de practică va fi neplătit, cu posibilitate de angajare după încheierea acestuia.

    Alte informatii

    Cum aplic?

    Încarcă-ți online CV-ul actualizat la adresa cariere.vivre.ro, secțiunea "Stagii practică 2016".

    Selectia candidatilor se va face in cadrul unui eveniment de tip Open Days.

    Daca esti interesat sa participi la Open Days, completeaza aici: https://goo.gl/pQZ0BM

    Numarul de locuri este limitat si doar candidatii potriviti, inscrisi prin intermediul acestui formular, vor fi contactati cu 3 zile inainte de eveniment pentru a confirma prezenta si disponibilitatea.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Timisoara,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Cluj Napoca, Timisoara,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (29)