Tehnician Implementare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Tehnician Implementare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.09.2016

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    - Studii superioare in informatica / calculatoare / automatica / electronica si telecomunicatii;
    - Experienta minim 1 an;
    - Cunostinte bune operare retele de calculatoare, operare SO Microsoft, cunostinte bune despre tehnologii de implementare SW, cunostinte bune in operare / administrare SGBD - MS SQL, Oracle;
    - Permis Auto categoria B - obligatoriu;
    - Bune abilitati de comunicare scrisa si verbala.

    Responsabilitati

    - Instaleaza si intretine, pe sistemele de calcul ale beneficiarilor/clientilor, software in acord cu contractele de implementare si service;
    - Asigura securitatea computerelor din sistemele instalate si previne situatiile de virusare a acestora;
    - In cazul unei defectiuni la echipamentele instalate on-site, intervine prompt in localizarea, izolarea şi remedierea problemei (in acord cu posibilităţile existente), si restaurarea funcţionării sistemului la parametrii maximi permisi de defectiunea respectiva;
    - Impreuna cu furnizorii de echipamente de calcul, urmareste depanarea hardware a echipamentelor defecte;
    - Coordoneaza / realizeaza activitatile de intretinere a echipamentelor din cadrul sistemelor asociate lui;
    - Colaboreaza cu membrii departamentului Dezvoltare Software in vederea implementarii sistemelor informatice dezvoltate, dar fara a se limita la acestea, la beneficiari/clienti, rezolvând eventuale probleme legate de compatibilitatea cu software necesar/ instalat pe aceste sisteme;
    - Instruieste şi asista personalul beneficiarului/clientului asupra modului de utilizare a software-ului, atat a celui destinat aplicatiilor locale specifice, cat si a celui dedicat serviciilor conexe si serviciilor WEB;
    - Participa la sedintele tehnice din cadrul departamentului in care sunt dezbatute probleme privind buna functionare a sistemelor instalate;
    - Instaleaza si pregateste sistemele destinate punctelor de lucru ale beneficiarilor/clientilor.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Masina de serviciu;
    - Pchet salarial motivant.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (7)