Java Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SIVECO Romania active.

Vezi toate job-urile Java Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: SIVECO Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.02.2017

    SIVECO România este una dintre cele mai importante case de software de pe piaţa locală şi unul dintre cei mai de succes integratori de soft din Europa Centrală şi de Est.

    Pentru că piaţa de IT este foarte dinamică şi competitivă, SIVECO România are nevoie de acei oameni care vor să evolueze, care sunt creativi şi dornici să schimbe lucrurile în bine.

    Întrucât lucrul în echipă este esenţial, angajatul SIVECO trebuie să fie comunicativ, pozitiv şi, în acelaşi timp, să dovedească multă imaginaţie pentru a găsi cele mai bune soluţii pentru clienţii noştri.

    SIVECO România ofera un mediu de lucru motivant prin instruirea adecvată, asigurarea condiţiilor pentru dezvoltarea profesională şi a carierei, recunoaşterea contribuţiei fiecăruia la succesul companiei.

    Cerinte

    Educaţie:
    • Studii superioare în domeniul tehnologiei informaţiei (reprezintă un avantaj).
    Calificări:
    • Experienţă min. 3 ani ca programator.
    • Cunoştinţe de proiectare şi programare aplicate la cel puţin o bază de date majoră.
    • Autonomie în identificarea şi implementarea de soluţii software.
    • Capacitatea de a programa eficient şi elegant.
    • Cunoaşterea avansată a limbii Engleze .
    • Cunoştinţe solide ale urmatoarelor tehnologii:
     J2EE (Servlets, JSP, EJB, JSF, JDBC etc)
     Spring
     Hibernate
     JBoss
     MVC
     Struts
     Eclipse
     Sun
     Interfete WEB (EXTJS, Java Script)
     Javascript (jQuery, Bootstrap)
     Interfete grafice (Swing)
     Subversion
     Maven
     GWT
    • Constitue un plus cunoasterea urmatoarelor:
     Jasper Reports
     PL/SQL
    Calificări opţionale luate în calcul la aprecierea candidaţilor:
    • Certificări profesionale IT legate de activităţile de programare.
    • Cunoştinţe de programare/administrare a bazelor de date Oracle şi/sau SQL Server.
    • Cunoaşterea altor limbaje şi tehnologii semnificative.

    Responsabilitati

    Descrierea postului:
    • Realizarea activitatilor alocate de Managerul de Proiect in numarul de zile si in perioada stabilite prin graficul (planificarea) proiectului:
     Analiza si proiectare
     Programare
     Testare
    • Solutionarea problemelor ridicate de clienti, in termenele convenite cu acestia sau pe baza unui plan concret de solutionare, acceptat de client
    • Respectarea procedurilor de lucru si ale Managementului Sistemului Calitatii
    • Constituie un avantaj substanțial experienta in sau disponibilitatea de a prelua atributii de:
    o Planificare a activităților pentru o echipa de 3-5 programatori și oferirea de suport tehnic în problemele legate de proiectul informatic.

    Alte informatii

    Candidatul ideal este:
    • Excelent pregătit profesional
    • Serios şi responsabil
    • Capabil să furnizeze soluții eficiente în scopul atingerii obiectivelor proiectului informatic
    • Ordonat, riguros
    • Capabil să comunice cu colegii şi superiorii
    • Punctual

    Remote

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (214)