ECONOMIST

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile AAYLEX GRUP active.

Vezi toate job-urile ECONOMIST active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: AAYLEX GRUP
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Buzau
  • Actualizat la: 19.02.2016
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    - Absolvent/a studii superioare in domeniul financiar-contabil,
    - Excelente abilitati de organizare si lucru in echipa ,
    - Persoana cu o foarte buna capacitate de respectare a termenelor limita si de gestionare a sarcinilor multiple , atenta la detalii,
    - Bune abilitati de comunicare si relationare ;
    - Cunostinte avansate de operare calculator
    - Limba engleza reprezinta un avantaj
    - Experienta minim un 1 pe un post similar

    Responsabilitati

    - Evidenta documente financiar-contabile : registru de casa, banca, decont cheltuieli, dispozitii de plata si incasare, fise clienti&furnizori, gestiune, registre intrari-iesiri , fise obiecte de inventar si bonuri de consum, registru jurnal
    - Operare extrase de cont, intocmire ordine de plata
    - Raspunde de indeplinirea oricaror altor sarcini prevazute de Legea contabilitatii, de regulamentul de aplicare a acesteia, precum si de celelalte reglementari legale in vigoare, pe linie economica si financiar-contabila;

    Grupul Aaylex deține 18 ferme cu o capacitate totală de aproximativ 36 milioane pui vii/an. Acestora li se adaugă 2 stații de incubație de 18 milioane ouă/an, 2 ferme de reproducție de pasări-adulți cu o producție de 20 milioane ouă/an și 2 ferme de reproducție tineret. Fermele au operațiuni în 6 județe: Buzău, Brăila, Călărași, Galați, Giurgiu și Prahova. Aalyex Prod gestionează un abator propriu localizat în Buzău, acesta fiind unul dintre cele mai mari și moderne abatoare din Europa. Deschis în anul 2011, noul abator reprezintă o investiție greenfield în valoare de 54 de milioane de euro.
    Detinator al brandului COCO RICO, Aaylex este in acest moment unul dintre cei mai mari exportatori de carne de pui din Romania, avand un portofoliul de clienti externi provenind din 16 state printre care se numara: Austria, Belgia, Bulgaria, Cipru, Franta, Germania, Grecia, Irlanda, Italia, Marea Britanie, Olanda, Polonia si Slovacia. Produsele exportate au aceeasi calitate cu cele distribuite pe piața interna - mixul nutritional al puilor este 100% asigurat din ingrediente vegetale, nu sunt folositi hormoni (interzisi si prin lege), fainuri animale sau aditivi, iar puii sunt crescuti in conditii naturale, lipsite de stres, fiind sub observatia zilnica a medicilor veterinari, in conformitate cu exigentele codului european de bune practici in domeniu. Dupa abatorizare, carnea este verificata constant prin analizele de laborator, atat de catre departamentul de calitate intern cat si de reprezentantii organismelor de reglementare sanitar-veterinare.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (482)