Senior Recruiter

Angajator: I.FUTURE
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.06.2016

    I FUTURE belongs to a Group of companies with multinational presence across various parts of the globe.
    Our goal is developing individuals by building a strong foundation towards their employable future, supporting both personal and corporate goals.

    Cerinte

    - Minim 3 ani experienta in recrutare, inclusiv in recrutarea pentru posturile de conducere - profile Finance & Accounting
    - Educatie: Studii superioare, preferabil in domeniul stiintelor sociale/ resurse umane/ economice
    - Abilitati de comunicare;
    - Orientare catre client si rezultate;
    - Abilitati de persuasiune si negociere;
    - Atentie la detalii;
    - Abilitatea de a lucra in echipa
    - O buna capacitate de organizare si prioritizare;
    - Cunostinte operare PC (MS Office) - cel putin la nivel mediu.
    - Experienta in BPO - constituie un avantaj
    - Cunostinte avansate de limba engleza - scris si vorbit
    - Limba franceza constituie un avantaj

    Responsabilitati

    Responsabilitati principale:
    - Interactioneaza cu clientii (HRBP si/sau Manager care soliciteaza recrutarea) pentru a intelege nevoile de recrutare si mentine contactul cu acestia pe intreaga durata a procesului de recrutare
    - Defineste impreuna cu acestia care este cea mai adecvata strategie de recrutare.
    - Desfasoara activitati de cautare (sourcing) prin diverse canale si preselectie a celor mai buni candidati.
    - Realizeaza evaluarea comportamentala si motivationala a candidatilor prin interviuri structurate, bazate pe competente; verifica referintele oferite de acestia si elaboreaza rapoartele de interviu.
    - Ofera feedback candidatilor implicati in proces.
    - Actualizeaza permanent baza de date a departamentului de recrutare si realizeaza rapoarte periodice in legatura cu activitatea desfasurata.
    - Ofera suportul echipei si contribuie la baza de cunostinte a departamentului pe diverse teme de recrutare / resurse umane