Asistent Administrativ Platformă Logistică

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Asistent Administrativ Platformă Logistică active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Import-Export active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Import-Export
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Arad
  • Actualizat la: 02.09.2016

    VEO Worldwide is a B2B services provider, based in Europe, with 16 years of activity. In 2006, when NOZ (the European clearance leader) started its expansion within Eastern Europe and Africa, VEO quickly fell in love with its vision and agile environment, always pushing things to discover more of this amazing business of clearance and responsible economy. Hence, we've added our own dynamic culture and mindset to everything we embraced from NOZ.
    We constantly search for solutions to help business owners capitalize on their unsold stocks (past collections, short expiry products, cancelled orders) and become efficient.
    With all of that, VEO is consolidating its brand based on engagement, transparency, solidarity, constant improvement and competence.

    Cerinte

    Căutăm o persoană responsabilă, cu spirit de inițiativă și cu abilități foarte bune de organizare pentru un proiect în plină dezvoltare în Arad.

    Pentru reușita în această misiune este nevoie de:

    - Experiență relevantă într-un domeniu administrativ (preferabil Logistică/ Aprovizionare/ Platforme logistice/ Depozite/Retail/Productie) ;
    - Cunoștințe de limba franceză – nivel minim B2;
    - Foarte bune abilități de organizare și de lucru cu documente și indicatori numerici;
    - Cunoștințe foarte bune în utilizarea programelor din pachetul Microsoft Office (Excel prioritar) și SAP/COGNOS (reprezintă un avantaj);
    - Bune abilități de comunicare (orală/ în scris) și capacitatea de a interacționa cu diverse departamente și instituții publice;
    - Disponibil, corect,amabil și implicat în munca sa;
    - Disponibilitate la formare în Franța.

    Responsabilitati

    În calitate de Asistent Administrativ Platformă Logistică principalele tale responsabilități vor fi:

    - Acordarea suportului administrativ în toate procesele de la nivelul platformei logistice (recepție marfă, gestiune stocuri, intrări/ieșiri, inventariere, corecții de stoc etc.);
    - Punerea la dispoziție a tuturor datelor și situațiilor solicitate de către departamentele de la nivelul platformei și asigurarea fluidității fluxului de informații;
    - Păstrarea unei evidențe și respectarea deadline-urilor impuse pe fiecare task în parte;
    - Crearea, validarea și editarea diferitelor documente, situații și rapoarte referitoare la marfa recepționată, stocurile existente, fișele de prezentare ale produselor, documentele de livrare a mărfii, repartiția pe magazine, avizele pentru Vamă și transport etc.;
    - Identificarea anumitor anomalii la nivelul stocurile din magazine, identificarea cauzelor acestora și propunerea de soluții;
    - Tratarea eventualelor reclamații de la nivelul magazinelor, cât și a diverselor litigii (de natură fizică sau contabilă);
    - Completarea pontajelor și punerea la dispoziție a acestora Departamentului de Salarizare și managerilor implicați;
    - Pregătirea documentației necesare și reprezentarea societății în cazul diverselor controale;
    - Menținerea legăturii cu furnizorii și plasarea de comenzi în funcție de necesități;
    - Gestionarea corespondenței, arhivarea diverselor documente și completarea bazei de date.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Formare la nivelul companiei și internaţional;
    - Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;
    - Pachet salarial și mediu de lucru atractive.