Front End Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EXPREMIO active.

Vezi toate job-urile Front End Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: EXPREMIO
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.12.2016
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    * HTML5 / CSS3 / Javascript cu JQuery.
    * Experienta in implementare a interfetelor responsive / adaptive pentru mobil.
    * Cunostinte de implementare frameworkuri precum AngularJS / ReactJS reprezinta un plus.
    * Cunostinte de implementare front-end in platforme de tip CMS (Wordpress, Drupal, Typo3) reprezinta un avantaj.
    * Cunostinte de lucru cu git reprezinta un avantaj.
    * Experienta de lucru de minim 1 an jumatate intr-o pozitie similara.

    Responsabilitati

    * Implementeaza in programare layouturi plecand de la livrabilele de design si conform instructiunilor furnizate de designer
    * Asigura compatiibilitatea cross-browser cu versiunile principale de browsere web: Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Safari precum si de mobile web: Android browser, Mobile Safari, Chrome.
    * Corecteaza defectele identificate in testare in timp util
    * Foloseste platforma de project management intern pentru coordonarea cu project managerul, responsabilii de design si de dezvoltare back-end
    * Contribuie cu idei de produs in etapa de realizare a layouturilor in design precum si in implementare pentru modificari necesare de design
    * Comunica constant cu echipa de proiect inclusiv cu dezvoltatorii de back-end

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (522)