.NET DEVELOPER

Angajator: MAGUAY
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.12.2016

    - Producator roman de PC, Notebook, Servere, Storage; integrator de solutii informatice la cheie, inclusiv solutii consolidare-virtualizare datacenter, alte solutii de tipul software – defined;
    - Parteneri importanti: INTEL, MICROSOFT, ORACLE, SYMANTEC, SAP, FORTINET;
    - 20 de ani de experienta in domeniul IT&C;
    - Maguay detine un portofoliu de solutii informatice complexe, integrate hardware si software, implementate la client, pentru care ofera si o gama de servicii dedicate, inclusiv servicii de mentenanta si suport tehnic autorizat si specializat.

    Cerinte

    - absolvent studii superioare profil tehnic (automatica sau calculatoare, cibernetica, matematica informatica);
    - experienta in:.NET aplicatii Internet, Asp.net, Microsoft Sql Server;
    - cunostinte limba engleza;
    - reprezinta un avantaj cunoasterea bazei de date Oracle si Sharepoint.

    Responsabilitati

    DESCRIEREA POSTULUI
    - realizare si revizuire specificatii functionale;
    - realizare specificatii tehnice sub coordonarea managerului tehnic de proiect;
    - realizare modificari la nivel de baza de date MS SQL Server: tabele, view-uri, functii, proceduri stocate, scripturi;
    - testare functionalitati dezvoltate;- reparare buguri;
    - finalizare task-uri asignate la timp.

    Alte informatii

    Descrierea companiei:
    - Producator roman de PC, Notebook, Servere, Storage;
    - MAGUAY, detine un portofoliu de solutii integrate IT&C, hardware si software si o gama de servicii dedicate clientilor, inclusiv servicii de mentenanta si suport tehnic autorizat si specializat pe infrastructuri complexe hardware si software.

    "Fabrica de calculatoare" este o echipa de 100 de angajati orientati catre calitate, implicati in proiecte diversificate utilizand tehnologii noi. Aici poti pune in valoare cunostintele dobandite, intr-un mediu de lucru placut, dinamic, cu un program de lucru flexibil.

    Ce oferim:
    Accesul la diverse programe de training in conformitate cu politicile interne;
    Activitati de invatare continua;
    Abonament medical privat;
    Tichete de masa;
    Evenimente de echipa (Teambuilding, No Time For Downtime, Dreamhack, etc);