Junior Key Account Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Studio Moderna active.

Vezi toate job-urile Junior Key Account Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Studio Moderna
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.03.2017

    STUDIO MODERNA is the leading omni-channel e-commerce and direct to consumer platform in Central and Eastern Europe, with vertically-integrated network reaching more than 300 million consumers across 20 countries, with headquarters in Slovenia and over 6000 employees across the globe and 310+ retail stores across CE Europe. Our well-known, trusted and enjoyable international brands are present all around the world: Dormeo, Delimano, Walkmaxx, Top Shop, LiveActive, Wellneo, Rovus, Kosmodisk.

    We believe that our people are our greatest strength. We are successful in what we do because we hire, develop and empower smart people who have the passion to make a significant contribution to our business.

    We believe in helping our people reach their full potential. That is why continuous learning, new skill development and real time feedback are increasingly integral to our culture.

    Great brands, clear vision, amazing people...

    For more information about our company, please visit the websites www.studio-moderna.com and www.dormeo.ro.

    Cerinte

    Cerinte:
    • Studii superioare- finalizate sau in curs de finalizare ( student)
    • Capacitate de gandire analitica
    • Cunostinte de operare PC, in special pachetul MS Office ( Excel is a MUST)
    • Permis de conducere categoria B. – un plus, dar nu obligatoriu

    Competente / Abilitati:
    • Abilitati comunicare/relationare.
    • Orientare catre rezultate.
    • Abilitati de negociere /vanzare
    • Abilitati de organizare si planificare.

    Valori / Atitudini:
    • Persoana dinamica, entuziasta, cu atitudine pozitiva, cu spirit de echipa si rezistenta la stres.

    Responsabilitati

    • asigura realizarea obiectivelor valorice si cantitative stabilite prin planul de vanzari pentru Key Accounts alocati, de catre Managerul departamentului, si se asigura permanent de incasarea creantelor rezultate din activitatea de vanzare in conformitate cu termenul de plata agreat pe fiecare partener in parte – realizeaza planificarea planului de activitati pe Key Accounts alocati, si se asigura de implementarea acestuia
    • asigura analiza pietei si monitorizarea concurentei
    • initiaza si participa la intalniri periodice cu clientul
    • organizeaza activitati specifice cu clientii (campanii, live presentation)
    • prezinta noi produse/concepte si se asigura de listarea acestora
    • urmareste evolutia rezultatelor de vanzari a sortimentului permanent si propune,implementeaza masuri de optimizare in vederea imbunatatirii rezultatelor de vanzari
    • realizeaza vizite la client si magazinele partenere
    • in dezvoltarea proiectelor pe clientii alocati colaboreaza strans cu celelalte departamente ale companiei(marketing,print,contabilitate,logisitca,etc)
    • participa la negocierile anuale si se asigura de implementarea conditiilor si a contraperformantelor contractuale agreate.- duopa caz
    • diferite raportari – la solicitarea managerului

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    2700 - 3200 RON NET / luna
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (205)