Analist Dezvoltare Business

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UPC Romania active.

Vezi toate job-urile Analist Dezvoltare Business active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: UPC Romania
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.10.2015

    Suntem prezenți în peste 300 de localități cu serviciile noastre de televiziune (digitală, analogică și prin satelit) și telefonie, conectăm 1.179.500 de clienți la universul digital, prin tehnologii de ultimă generație, oferim customer experience și ne bucurăm de un portofoliu bogat de produse și servicii, unele aduse în premieră în România.
    Alege să fii și tu unul dintre membrii echipei UPC România!

    Cerinte

    • Limba engleza la nivel avansat
    • Cunoasterea avansata a programelor din MS Office – cunoastere aprofundata a Powerpoint&Excel
    • Studii superioare
    • Minim 2 ani intr-o pozitie similara sau intr-o industrie similara
    • Luarea deciziilor la timp si orientare catre rezultat
    • Rezolvarea problemelor, organizare si planificare, time management

    Responsabilitati

    • Participa in elaborarea ipotezelor comerciale necesare previzionarii stocurilor de echipamente ale segmentului residential conform cu promotiile de produs si strategia de comunicare in cadrul exercitiilor de bugetare, forecast si plan strategic
    • Monitorizeaza si dezvolta in consecinta rapoarte si analize care sa permita o mai buna urmarire a business-ului
    • Creaza modele de business incluzand factori interni (resurse disponibile) in vederea identificarii regulilor de prioritizare si optimizarii rezultatelor.
    • Sintetizeaza toate informatiilor primare si secundare relevante desfasurarii activitatii prin intermediul bazelor de date clienti, etc.
    • Urmareste acuratetea estimarilor echipamentelor pentru clienti si propune solutii de imbunatatire dupa caz (ex. Forecast Accuracy).

    Pozitie disponibila cu contract de munca pe perioada determinata.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (23)