Inginer de proces injectare mase plastice.

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile HIB Rolem active.

Vezi toate job-urile Inginer de proces injectare mase plastice. active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: HIB Rolem
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 07.03.2016

    Our activity spectrum covers first-class components with authentic surfaces like wood, carbon, aluminium, plastic, lacquer.
    We offer an attractive design, premium materials, precise manufacturing and, last but not least, unvarying quality, appearance, surface feel for hundreds of thousands of kilometers at daily usage, year after year.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice.
    - Cunostinte în programarea maşinilor de injectare mase plastice minim 1 an.
    - Cunostinte si experienta anterioara in deformari plastice, tratament termic, operare cu matrite si desen tehnic.
    - Capacitatea de a interpreta planuri, puncte de referinţă.
    - Experienta in management de proiect.
    - Cunostinte foarte bune de Microsoft Office & Project.
    - Opţional – certificare ISCIR.
    - Limba engleza sau/si germana la nivel mediu/avansat.

    - TS 16949.
    - Metodele calităţii.
    - FMEA, Plan de control.
    - Cunoştinţe de producţie.

    - Capacitate de analiză şi sinteză, atenţie la detalii;
    - Abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;
    - Gândire tehnică şi creativă;
    - Persoană dinamică.

    Responsabilitati

    - Participa la structurarea conceptului si a tehnologiilor necesare.
    - Realizeaza, analizeaza si structureaza procesul de fabricatie conform standardelor de eficienta, siguranta si termene.
    - Stabileşte layout-ul utilajelor, matriţelor şi dispozitivelor auxiliare ţinând seama de eficienţa şi stabilitatea procesului prin prisma lean manufacturing.
    - Participa la achizitia de materiale pentru produs precum si alte piese sau utilaje necesare procesului tehnologic.
    - Participa la dezvoltarea proiectelor noi si imbunatateste standardul matritelor din companie.
    - Participa la intretinerea preventiva, predictiva si corectiva a matritelor, precum si la intretinerea preventiva si predictiva a masinilor de injectie mase plastice.
    - Documentează şi verifică rezultatele prin utilizarea metodelor statistice.
    - Analizeaza cauzele perturbatiilor in proces, eliminand defectiuniile.

    Alte informatii

    Oferta (bonusuri, beneficii):
    - Tehnică de vârf în domeniu.
    - Condiţii de lucru deosebite.
    - Salariu competitiv.
    - Tichete de masă.
    - Transport gratuit.

    Brasov, Ploiesti,

    Brasov,

    Vezi job-uri similare (24)