Tehnician mentenanta echipamente (masurare si control)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile MULTICO active.

Vezi toate job-urile Tehnician mentenanta echipamente (masurare si control) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: MULTICO
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 28.09.2015

    Cu o experiență de peste 20 de ani, compania noastra, MULTICO, este o companie privată, în plin proces de dezvoltare și extindere pe piața internațională. MULTICO colaborează și se bucură de aprecierea a numeroase companii de prestigiu din industria electronică, automobile, cât şi din alte industrii din mediul de afaceri intern și internațional.

    Cerinte

    - Studii superioare: specializare electronica sau mecanica;
    - Cunostinte de inspectie a calitatii in industria automotive;
    - Certificari Training IPC;
    - Carnet de conducere categ. B;
    - Cunostinte de limba engleza;

    Responsabilitati

    Atributii si Responsabilităţi
    - Propune planul de mentenanta preventiva al echipamentelor de productie si monitorizeaza implementarea planului;
    - Monitorizeaza si participa la activitatile de reparatii si intretinere zilnica cu scopul de a maximiza utilizarea echipamentelor si utilajelor, mentinand legatura cu personalul din productie;
    - Monitorizeaza si inregistreaza in fisele tehnice operatiile efectuate;
    - Analizeaza lucrarile de mentenanta (preventiva sau corectiva) cu scopul de a imbunatatii metodele de realizare, de a reduce durata de interventie, si de a reduce lucrarile corective in favoarea celor preventive.
    - Monitorizeaza indicatorii de productie si mentenanta si propune proiecte de imbunatatire a disponibilitatii si eficientei echipamentelor masinilor dar si a planului de mentenanta preventiva;
    - Gestioneaza proiecte de imbunatatire folosind intrumente din metodologia LEAN;
    - Analizeaza costurile de mentenanta si propune modalitati de imbunatatire;
    - Propune necesarul de piese de schimb si consumabile pentru echipamentele de productie;
    - Propune necesarul de echipamente;
    - Participa la procesul de instalare a utilajelor si echipamentelor noi, conform standardelor companiei;
    - Elboreaza instructiuni de lucru si intretinere a utilajelor si instalatilor;
    - Participa la instruirea personalului din departament si a operatoriilor din liniile de productie;
    - Indeplineste obiectivele definite de către Managerul General;
    - Informeaza permanent superiorii, stabileste masuri de imbunatatire a calitatii;

    Alte informatii

    Pachet salarial atractiv.

    Timisoara,

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (86)