Asistent servicii clienti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Originals active.

Vezi toate job-urile Asistent servicii clienti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Originals
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 31.08.2015
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Studii medii/superioare.
    • Experienta de cel putin 6 luni in lucrul cu clientii va fi considerata un avantaj.
    • Abilităţi de comunicare(voce placuta si clara, fluenta in exprimare,ascultare activa,stabillitate emotional)
    • Atitudine pozitiva orientata spre client.
    • Orientare catre rezultate.
    • Abilitatea şi disponibilitatea de a lucra în echipa.
    • Capacitatea de a se adapta cu uşurinţă la cerintele de lucru.
    • Capacitate de a lucra în conditii de stress.
    • Conexiune proprie la internet si spatiu pentru desfasurarea activitati.

    Responsabilitati

    Ce face persoana potrivita:

    • Gestioneaza fluxul de apeluri inbound si outbound si fluxul de chat-uri.
    • Consiliaza clienti in functie de nevoilor acestora.
    • Proceseza modificarile in profilul clientilor, in conformitate cu procedurile in vigoare.
    • Actualizeaza coordonatele clientilor.
    • Ofera raspunsuri la sesizarile clientilor companiei atat telefonic, chat cat si via e-mail.
    • Inregistreaza si rezolva solicitarilor clientilor prin mijloace specifice in sistemul de operare.
    • Identifică corect solicitările clienţilor, ofera raspunsuri profesioniste, se implică activ în rezolvarea problemelor semnalate de clienţi, pastrand un ton amabil şi profesionist pe toată durata apelului.
    • Foloseşte corect aplicatiile cu care lucreaza, astfel încât să ofere informaţii corecte si sa inregistreze corect solicitarile clientilor.
    • Promoveaza produsele şi serviciile companiei în toate apelurile eligibile.
    • Aplică şi respectă valorile companiei Originals.ro.

    Alte informatii

    Ce oferim:
    • Salariu fix
    • Comisione in functie de performante
    • Laptop de serviciu
    • Posibilitatea de dezvoltare si promovare in cadrul echipei
    • Seriozitate

    Aplica fara CV
    3200 RON NET / luna
    Iasi,

    Aplica fara CV
    Iasi,

    Aplica fara CV
    Bacau, Iasi,

    Vezi job-uri similare (16)