Talent Acquisition Specialist - Brasov

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Talent Acquisition Specialist - Brasov active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 12.10.2015

    VEO Worldwide is a B2B services provider, based in Europe, with 16 years of activity. In 2006, when NOZ (the European clearance leader) started its expansion within Eastern Europe and Africa, VEO quickly fell in love with its vision and agile environment, always pushing things to discover more of this amazing business of clearance and responsible economy. Hence, we've added our own dynamic culture and mindset to everything we embraced from NOZ.
    We constantly search for solutions to help business owners capitalize on their unsold stocks (past collections, short expiry products, cancelled orders) and become efficient.
    With all of that, VEO is consolidating its brand based on engagement, transparency, solidarity, constant improvement and competence.

    Cerinte

    Cautam o persoana dinamica si motivata de sfera resurselor umane pentru a se alatura Departamentului nostru de Recrutare din Brasov in misiunea de a deveni un Talent Acquisition Specialist de TOP!

    Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de:

    • Pasiune pentru oameni si pentru descoperirea de talente;
    • Excelente abilitati de comunicare intr-una din limbile: franceza/germana/rusa/spaniola/italiana;
    • Bune abilitati de comunicare, prezentare si de convingere prin telefon;
    • Rabdare, curiozitate si proactivitate.

    Responsabilitati

    (R55305001150)

    In calitate de Talent Acquisition Specialist principalele tale misiuni vor fi :

    • Identificarea potentialilor candidati in bazele de date specifice si in social media;
    • Cautare activa continua a unor medii si grupuri cu potentiali noi candidati;
    • Promovarea oportunitatilor de joburi deschise in cadrul companiei;
    • Folosirea tehnicilor de cold calling si diverse instrumente de social recruitment;
    • Elaborarea unui short-list cu potentiali candidati;
    • Realizarea testarilor specifice posturilor (lingvistice/competente);
    • Completarea rapoartelor de lucru zilnice/saptamanale;
    • Participarea activa la evenimente de recrutare prin realizarea de prezentari si interviuri de recrutare atat pentru functii executive cat si manageriale;
    • Follow-up cu candidatii recrutati pe toate perioada formarii lor profesionale;
    • Mentorship continuu pentru angajati.

    Alte informatii

    • Formare la nivel internaţional;
    • Participarea activa la evenimente de recrutare la nivel international;
    • Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere inr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes si intr-o expansiune permanenta;
    • Pachet salarial atractiv.

    Aplica fara CV
    Brasov,