Junior Accountant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Junior Accountant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 05.01.2016
    Remote work: On-site
    Cerinte

    Candidatul ideal:

    Pentru reușită in această misiune este nevoie de :
    - studii economice, cunoștinţe contabile;
    - cunoștinte de limba franceză (A2);
    - cunoașterea programului informatic SAP (prezintă un avantaj);
    - atentie la acurateţea datelor;
    - plăcerea de a lucra cu cifrele.

    Responsabilitati

    Misiune:
    (R51007021150)

    Te așteptăm în echipa noastră să gestionezi diverse situaţii financiare la nivel internaţional!
    In cadrul proiectului vei răgasi competenţe, determinare și întelegere!
    Ne dorim un coleg autonom, cu spirit organizatoric și atent la detalii pentru a se alătura Departamentului Financiar–Contabil, la sediul nostru din Iași.

    In calitate de Junior Accountant in Veo, principalele tale misiuni vor fi :
    - realizarea platilor catre furnizorii interni si externi;
    - acordarea de suport la intocmirea, actualizarea, eficientizarea procedurilor de lucru existente manifestand interes si implicare in asimilarea unor noi sarcini conform evolutiei proiectului;
    - actualizarea periodica a bazelor de date privind clientii si furnizorii societatilor alocate si asigurarea arhivarii in conditii de maxima confidentialitate a documentelor specifice;
    - furnizarea informatiilor coerente si exacte membrilor echipei si superiorului in functie de sarcinile aplicate;
    - asigurarea de suport managerului de proiect in vederea realizarii de studii si sinteze conform necesitatilor partenerilor;
    - comunicarea adecvata in cadrul echipei si relationarea de o maniera profesionista cu partenerii din proiect in vederea eficientizarii activitilor desfasurate;
    - participarea la realizarea situatiilor financiare periodice pe un portofoliu de clienti avuti in gestiune;
    - realizarea declaratiilor si raportarilor fiscale specific sub supravegherea managerului de proiect;
    - asigurarea pastrarii confidentialitatii informatiilor si a documentelor legate de angajator si partenerii de proiect.

    Alte informatii

    Beneficii :
    - pachet salarial motivant;
    - formare la nivel internaţional;
    - reale oportunităţi de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    BUCURESTI, Iasi,

    Vezi job-uri similare (4)