Manager de Produs

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Rentrop & Straton active.

Vezi toate job-urile Manager de Produs active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Rentrop & Straton
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 31.07.2015

    Lider de 20 ani al pietei de informatii specializate din Romania, grupul romano-german Rentrop&Straton are peste 200,000 de clienti. Din portofoliul Rentrop&Straton amintim: colectia Consilier (Taxe si Impozite, Contabilitate, TVA, Impozit pe Profit, Codul Muncii, Managementul Resurselor Umane, Management Financiar, Contracte Comerciale), colectia Revista Romana, colectia Newsletter, colectia Expert CD, colectia Ghidul Managerului Eficient. Cu 100 de angajati, peste 500 de autori si specialisti si o cifra de afaceri de 3 milioane de euro, Rentrop&Straton este cel mai important furnizor roman de informatii specializate.

    Rentrop&Straton face parte din reteaua internationala VNR Verlag für die Deutsche Wirtschaft AG, important grup de consultanta in afaceri german, cu operatiuni la Bonn, Berlin, Salzburg, Zürich, Varsovia, Bucuresti, Moscova, Londra, Manchester, Madrid si Johannesburg. Rentrop&Straton este membru SIPA (Specialized Information Publishers Association), membru fondator BRAT (Biroul Roman de Audit al Tirajelor) si ARMAD (Asociatia Romana de Marketing Direct).

    Cerinte

    Experienta minim 1 an in activitati de marketing/comunicare;
    Studii superioare (preferabil marketing/comunicare);
    Cunostinte solide de limba engleza;
    Abilitati de copywriting;
    Abilitati analitice;
    Abilitati excelente de comunicare;
    Responsabilitate si implicare.

    Responsabilitati

    Stabileste impreuna cu superiorul direct strategia de marketing pentru produsele si serviciile de care este responsabil si implementeaza;
    Coordoneaza activitatile de marketing si cele editoriale pentru produsele din portofoliu;
    Dezvolta si elaboreaza noi produse editoriale specifice domeniului;
    Identifica in permanenta noi canale de vanzare si parteneriate media;
    Urmareste ciclul de viata si analizeaza periodic profitabilitatea produselor existente; propune modificari ale acestora, in vederea imbunatatirii/retragerii produselor de pe piata, daca este cazul;
    Se asigura ca atinge obiectivele stabilite in proiectia vanzarilor;
    Mentine si dezvolta relatia cu autorii lucrarilor, consultantii si colaboratorii.

    Dezvoltare profesionala permanenta: traininguri si cursuri de specialitate, sustinute atat in tara cat si la partenerul nostru german;
    Pachet salarial motivant;
    Mediu de lucru agreabil;
    Oportunitati reale de dezvoltare si promovare.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (65)