ANALIST PROGRAMATOR PHP - MySQL

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile MAREEA COMTUR active.

Vezi toate job-urile ANALIST PROGRAMATOR PHP - MySQL active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: MAREEA COMTUR
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 30.10.2015

    MAREEA a luat fiinţă în 1998 şi este o companie cu capital privat. Perioada de dezvoltare a companiei se suprapune peste perioada de maturizare a serviciilor turistice din România.

    Cerinte

    Candidatul ideal:

    • Studii superioare finalizate - profil informatic/economic
    • Cunostinte de limba engleza - nivel mediu-avansat;
    • Bune cunostinte despre procesele si portofoliul de business din Turism prezinta un avantaj;
    • experienta in dezvoltarea de aplicatii complexe (minim 3 ani)
    • cunostinte avansate de PHP si MySQL, SQL Server, OOP, Smarty, XML si SOAP/Webservices, Javascript (AJAX);
    • rapoarte Open Reports, BIRT - Eclipse, Reporting Services
    • avantaj experienta .NET
    • Gandire analitica;
    • Orientare catre rezultate;
    • Bune abilitati de comunicare si prezentare.
    • experienta cu platforme de e-commerce; site-uri mobile

    Responsabilitati

    Descrierea jobului:

    • Analizeaza procesele si activitatile de business prin consultarea business unit-urilor;
    • Documenteaza specificatii de business (functionale)
    • Transforma specificatiile functionale in cerinte tehnice
    • Participa la intalniri de analiza de business si functional
    • Dezvolta scenarii si cazuri pentru procesul de testare
    • Asigura suport in gestionarea relatiei cu clientul intern pentru schimbari si incidente complexe
    • Genereaza rapoarte prin OpenReports si Eclipse BIRT (Business Intelligence and Reporting Tools)
    • Comunica cu prestatorii de servicii externi pentru aplicatiile IT aflate in gestiune cu scopul asigurarii functionalitatii acestora in parametrii tehnici specificati;
    • Participa singur sau in echipa la dezvoltarea proiectelor existente sau noi, sub coordonarea team leader - ului
    • Identifica proactiv oportunitatile de optimizare a activitatilor din aria de responsabilitate si propune solutii catre -superiorul direct;
    • Isi insuseste informatii despre modificarile aparute in sistemele IT de care raspunde si in interfetele cu celelalte sisteme, pe baza documentelor puse la dispozitie prin pachetele de livrare a versiunilor noi de aplicatii;

    Aplica fara CV
    Remote

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (30)