Consultant vanzari D2D

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Orange Romania Communications active.

Vezi toate job-urile Consultant vanzari D2D active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Orange Romania Communications
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.07.2015

    Orange Romania Communications este o companie parte a grupului Orange și o subsidiara Orange Romania din data de 30 septembrie 2021.
    Compania ofera atat asistenta, cat și servicii convergente de voce fix-mobil, internet in banda larga și televiziune pentru cei aproximativ 5 milioane de clienti ai sai. De asemenea, gestioneaza infrastructura de retea ce cuprinde pana la 90.000 de km de fibra optica și conecteaza in jur de 3 milioane de gospodarii.

    Cerinte

    Daca doresti sa iti incepi cariera in vanzari si sa ai parte de pregatire teoretica si practica in acest domeniul, acum ai posibilitatea de a te alatura echipei de consultanti vanzari D2D pentru Telekom.

    Pentru aceasta, ai nevoie de motivatie, incredere in sine si dorinta de a obtine un venit in directa corelatie cu rezultatele tale.

    Candidatul ideal:

    • Studii medii;
    • Abilitati de comunicare, prezentare şi negociere;
    • Organizare si planificare;
    • Motivatie pentru atingerea obiectivelor de performanta;
    • Experienta anterioara în domeniul vânzarilor reprezinta un avantaj;
    • Permis de conducere cat. B - reprezinta un avantaj;
    • Disponibilitate pentru munca de teren;

    Responsabilitati

    Responsabilitatile postului:

    • Promoveaza o imagine pozitiva a companiei Telekom in relatia cu clientii;
    • Identifica clienti potentiali - persoane fizice, in vederea incheierii si derularii contractelor de furnizare a serviciilor oferite de companie;
    • Ofera si vinde clientului pachetul cel mai adecvat de produse si servicii ale companiei la domiciliul acestuia;
    • Dezvolta o buna relatie de lucru cu clientii, pastrand permanent legatura cu acestia pentru a gasi oportunitati de crestere a vanzarilor;
    • Urmareste atingerea obiectivului zilnic de vanzari si a obiectivelor individuale stabilite de catre superiorul direct;
    • Intocmeste evidenta zilnica si raporteaza catre coordonatorul de vanzari fisele de cerere servicii, chestionarele si formularele de feed-back efectuate;
    • Furnizeaza organizatiei feedback din piata in mod activ, pentru a contribui semnificativ la planificarea serviciilor companiei, a strategiilor locale si pret;
    • Propune superiorului direct zone cu potential de vanzare pentru serviciile companiei.

    Beneficii:

    • Salariul fix va fi completat de o schema de comisionare motivanta si de alte bonusuri
    • Oportunitati reale de dezvoltare si promovare in functie de rezultate
    • Participarea la programul de training Magenta Sales Excellence Program – primul program de acest gen din Romania, care pune accent atat pe dezvoltarea profesionala, cat si cea personala a angajatilor si colaboratorilor Telekom.
    • Compania asigura transport catre locatiile de pe teren.

    Daca iti doresti sa cresti impreuna cu noi, este suficient sa aplici la acest anunt si te vom contacta cat mai curand pentru un interviu. Te asteptam in echipa noastra!

    Aplica fara CV
    2000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Giurgiu, Ilfov,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Chitila,

    Vezi job-uri similare (87)