Publisher

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Publisher active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.10.2015

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    Alatura-te uneia dintre cele mai mari companii producatoare de PC-uri din lume! Clientul nostru este o companie multinationala producatoare de tehnologii, software, solutii si servicii pentru clienti din diferite sectoare. Scopul lor este sa transforme tehnologia, astfel incat sa fie mai practica si usor de folosit pentru utilizatorii lor.

    Ca parte a echipei, specialistul dezvoltare web va ajuta la planificarea si realizarea microsite-urilor companiei care sunt publicate si va asigura suport pentru proiectele digitale interne.

    Cerinte:

    - Cel putin 1 an de experienta in mediul online si/sau domeniul IT;

    - Experienta relevanta in crearea si mentenanta site-urilor web sau aplicatiilor web (prezentare portofoliu data exista);

    - Cunostinte fluente de limba engleza (vorbit si scris);

    - Cunostinte tehnice de baza in utilizarea HTML, CSS, JavaScript, JQquery, PHP&SQL;

    - Constituie avantaj cunoasterea limbajului de programare Microsoft SharePoint sau a altuia similar. Cunostinte in DreamWeaver sau alte tipuri de editoare software relevante;

    - Abilitatea de a lucra cu Photoshop, Illustrator sau alte editoare de imagini;

    - Abilitatea de a se ocupa simultan de mai multe proiecte;

    - Atentie la detalii, respectarea termenelor impuse, orientat in indeplinirea obiectivelor;

    - Abilitati analitice, de rezolvare a problemelor si abilitati organizatorice;

    - Bune aptitudini de comunicare si prezentare;

    - Abilitatea de a lucra in mod independent si sub presiune;

    - Bune abilitati interpersonale;

    - Spirit de echipa.

    Responsabilitati

    - Dezvolta microsite-urile campaniei in concordanta cu dosarul de proiect si cu instructiunile si standardele specifice;

    - Coteaza si localizeaza microsite-urile existente in cadrul companiei in concordanta cu instructiunile campaniei de management (managerii de program/proiect);

    - Ofera expertiza tehnica si solutii pentru proiectele atribuite;

    - Ofera suport pentru lansarea proiectelor de transformare IT (site-uri web sau migratie de continut, consolidarea aplicatiilor si pagini statice);

    - Raspunde de executarea proiectelor in concordanta cu metodologia recomandata, in termenele agreate ; se asigura ca rezultatele sunt cele conform asteptarilor calitative si functionale;

    - Delimiteaza asteptarile in mod corect si asigura un flux de comunicare costant si corect cu conducerea proiectului;

    - Asigura suport pentru liderul de echipa in derularea operatiunilor de zi cu zi ale proiectului (propuneri de imbunatatire, notificarea in cazul riscurilor potentiale).

    Beneficii:

    - Pachet salarial atractiv;

    - Asigurare medicala, tichete de masa;

    - Expunere la o cultura unei companii multinationale, care asigura un mediu profesionist de lucru;

    - Cursuri de formare profesionala;

    - Team-building-uri.

    Cod Anunt: 270715FU