Economist-Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Economist-Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.09.2015
    Remote work: On-site
    Cerinte

    Candidatul ideal:
    - Studii superioare cu profil economic/contabil;
    - Experienta în domeniu financiar-contabil (minim 5 ani);
    - Contabilitate financiara si de gestiune;
    - Cunostinte operare PC: Windows, Word, Excel, lnternet Explorer;
    - Cunostinte operare program contabil de tip ERP — Priority - constituie un avantaj;
    - Abilitati de planificare si organizare a activitatiIor desfasurate;
    - Persoana foarte organizata, cu un spirit de observatie dezvoltat si orientare catre detalii;
    - Cunostinte de limba engleza —nivel mediu/avansat;
    - Capacitatea de a lucra cu un volum mare de date;
    - Disponibilitate de a lucra cu program prelungit;
    - Avantaj — experienta de lucru in domeniul agribusiness.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    - Contabilitatea achizitiilor materiilor prime;
    - Contabilitatea stocurilor, furnizorilor;
    - Evidenta contabila a avansurilor spre decontare;
    - Descarcarea lunara a gestiunii;
    - Calculatia preturilor si costurilor;
    - Verificarea acuratetii documentelor financiar - contabile de gestiune intrate in companie.

    - Contabilizeaza si inregistreaza importurile, facturile furnizorilor si clientilor, tranzactiile bancare;
    - Tine evidenta si intocmeste: contracte si acte aditionale, contracte de comodat, deconturi;
    - Tine evidenta amortizarii mijloacelor fixe;
    - Intocmeste lista obiectelor de inventar in folosinta, in conformitate cu inregistrarile contabile;
    - Tine evidenta si inregistreaza in excel facturile furnizorilor;
    - Verifica platitorii de TVA pe portal ANAF;
    - Contabilizeaza si inregistreaza registrul de casa in lei si valuta;
    - Contabilizeaza si inregistreaza deconturile;
    - Verifica si corecteaza jurnalul de cumparari, jurnalul de vanzari;
    - Verifica schimbarile legislative care apar, cu ajutorul programelor de legislatie;
    - Verifica toate declaratiile si raportarile fiscale in termenele legale;
    - Verifica lunar concordanta dintre evidenta analitica a conturilor si balanta de verificare;
    - Participa la inventarierea patrimoniului;
    - Intocmeste situatiile necesare raportarii interne.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (75)