Specialist Planificarea Calităţii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile HIB Rolem active.

Vezi toate job-urile Specialist Planificarea Calităţii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: HIB Rolem
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 04.04.2016

    Our activity spectrum covers first-class components with authentic surfaces like wood, carbon, aluminium, plastic, lacquer.
    We offer an attractive design, premium materials, precise manufacturing and, last but not least, unvarying quality, appearance, surface feel for hundreds of thousands of kilometers at daily usage, year after year.

    Cerinte

    Studii:
    Superioare tehnice
    Cunoştinţe:
    Instrumentele calităţii (5S, FMEA, Ishikawa, PPAP, SPC, 8D, CC/SC, Cerinţele specifice clientului)
    Produse, procese şi tehnologii de producţie
    Managementul reclamaţiilor
    Standarde de calitate (furnizori şi clienţi)
    Mijloace de verificare şi control
    Utilizare MS Office şi SAP modul calitate
    Lb. germană/lb. engleză nivel mediu/avansat

    Responsabilitati

    Activităţile principale vor fi:
    Întocmeşte şi administrează istoricul pieselor în privinţa calităţii.
    Participă la întocmirea planurilor de urmărire a producţiei.
    Întocmeşte instrucţiuni de verificare şi participă la stabilirea mijloacelor de verificare.
    Prelucrează reclamaţiile interne şi externe.
    Colaborează pentru testarea produsului şi documentarea rezultatelor.
    Acordă sprijin la procedura de aprobare a produsului, respectiv pentru întocmirea documentaţiei necesare.

    Alte informatii

    Oferta (bonusuri, beneficii):
    Tehnică de vârf în domeniu
    Condiţii de lucru deosebite
    Salariu competitiv
    Tichete de masă
    Transport gratuit

    Brasov,

    Brasov,

    Brasov, Cluj Napoca,