Operator Vanzari prin Telefon

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Rentrop & Straton active.

Vezi toate job-urile Operator Vanzari prin Telefon active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Rentrop & Straton
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Iasi
  • Actualizat la: 26.06.2015

    Lider de 20 ani al pietei de informatii specializate din Romania, grupul romano-german Rentrop&Straton are peste 200,000 de clienti. Din portofoliul Rentrop&Straton amintim: colectia Consilier (Taxe si Impozite, Contabilitate, TVA, Impozit pe Profit, Codul Muncii, Managementul Resurselor Umane, Management Financiar, Contracte Comerciale), colectia Revista Romana, colectia Newsletter, colectia Expert CD, colectia Ghidul Managerului Eficient. Cu 100 de angajati, peste 500 de autori si specialisti si o cifra de afaceri de 3 milioane de euro, Rentrop&Straton este cel mai important furnizor roman de informatii specializate.

    Rentrop&Straton face parte din reteaua internationala VNR Verlag für die Deutsche Wirtschaft AG, important grup de consultanta in afaceri german, cu operatiuni la Bonn, Berlin, Salzburg, Zürich, Varsovia, Bucuresti, Moscova, Londra, Manchester, Madrid si Johannesburg. Rentrop&Straton este membru SIPA (Specialized Information Publishers Association), membru fondator BRAT (Biroul Roman de Audit al Tirajelor) si ARMAD (Asociatia Romana de Marketing Direct).

    Cerinte

    Experienta in domeniul vanzarilor;
    Capacitate de comunicare si relationare;
    Persoana deschisa, entuziasta, serioasa;
    Atitudine pozitiva, resistenta la stres, orientare catre client;
    Cunostinte operare PC;
    Studii medii / superioare;
    Auto-motivat si cu spirit de echipa;
    Candidatii cu experienta mai mare de 10 ani in callcenter au prioritate.

    Responsabilitati

    Initierea apelurilor in vederea promovarii si vanzarii diverselor produse si servicii;
    Furnizarea informatiilor la solicitarea clientilor;
    Cresterea vanzarilor si a numarului de clienti;
    Monitorizarea permanenta si actualizarea bazei de date;
    Indeplinirea obiectivelor specifice proiectului.

    Alte informatii

    Contract individual de munca;
    Salariu fix;
    Bonuri de masa;
    Comisioane si bonusuri in functie de realizari;
    Oportunitatea de a lucra pentru clienti renumiti;
    Construirea unei cariere in domeniul vanzarilor, marketingului si al comunicarii;
    Traininguri specializate, suport continuu, echipa manageriala profesionista, tanara, dinamica;
    Oportunitatea de a promova.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    2000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Giurgiu, Ilfov,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (128)