DIRECTOR SUCURSALA REGIONALA CLUJ

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Alpha Bank active.

Vezi toate job-urile DIRECTOR SUCURSALA REGIONALA CLUJ active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Alpha Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 28.06.2015

    ALPHA BANK ROMANIA is part of the largest Greek financial group, Alpha Bank Group, with more than 140 years experience in banking sector. The first foreign bank to come to Romania after 1990, ALPHA BANK ROMANIA provides the whole range of products and services to the consumer market segment as well as complex banking solutions to the business and corporate customers.The applicants will have the great opportunity to join an important organization whose values are: innovation, honesty, flexibility, intelligence and reliability.

    Cerinte

     Absolvent/a al/a unei facultati cu profil economic (studiile postuniversitare in aria financiar-bancara, administrarea afacerilor sau managementul riscului vor fi apreciate);
     Cel putin 5 ani experienta in domeniul bancar, dintre care minim 2 ani experienta profesionala, preferabil, intr-o pozitie similara celei de Director Sucursala;
     Cunostinte avansate in domeniul legislatiei bancare si al regulamentului BNR;
     Cunostinte aprofundate in aria financiara, a creditarii si riscului, cu aplicabilitate la domeniul bancar;
     Un nivel bun de cunoastere a limbii engleze (scris si conversatie);
     Abilitati relevante de coordonare, comunicare si relationare interpersonala, orientare catre clienti si catre atingerea obiectivelor propuse;
     Gandirea strategica si un inalt nivel de profesionalism sunt calitati necesare;
     Credibilitate, seriozitate, autodeterminare si incredere in fortele proprii, proactivitate, dinamism si capacitatea de rezolvare prompta a problemelor si de prioritizare a obiectivelor-tinta, planificate.

    Responsabilitati

    Persoana vizata pentru aceasta pozitie va coordona activitatea Sucursalei Regionale Cluj , va promova imaginea, produsele si serviciile Alpha Bank pe plan local, supervizand si motivand o echipa de profesionisti si va identifica oportunitati de dezvoltare a business-ului; el/ ea va propune solutii personalizate de finantare pentru clienti, stabilind parteneriate de durata, bazate pe un inalt nivel de profesionalism. Responsabilitatile includ de asemenea raportari catre celelalte unitati de business si top management.

    Toate CV-urile vor fi pastrate in conditii de confidentialitate. Doar candidatii ale caror aplicatii sunt selectate vor fi contactati pentru interviu.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Cluj Napoca,