Tehnician Instalari Echipamente Telecomunicatii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile 2K TELECOM active.

Vezi toate job-urile Tehnician Instalari Echipamente Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: 2K TELECOM
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Oradea
  • Sibiu
  • Actualizat la: 25.05.2016

    2K Telecom opereaza o retea nationala cu acoperire in majoritatea oraselor si localitatilor cu peste 10000 de locuitori, construita peste tehnologie de ultima generatie si echipamente de top, infrastructura ce permite furnizarea de servicii de date/voce/video de mare capacitate destinate clientilor business.

    Cerinte

    Cerinte:
    - Absolvent minim Liceu /Scoala Profesionala (profil electrotehnic, electric sau mecanic);
    - Experienta 2 ani in instalarea de echipamente de telecomunicatii (3G);
    - Sa aiba cunostinte despre lucrarile de instalare din punct de vedere mecanic;
    - Sa cunoasca modul de lucru cu echipamentele si sculele de instalare (gaurire, taiere, pozare cablu); Sa aiba cunostintele necesare pentru lucrul cu echipamente de masura si control;
    - Sa cunoasca principile de functionare ale echipamentelor de telecomunicatii in special echipamentele wireless, 3G;
    - Sa aiba cunostinte de baza in retele de calculatoare;
    - Sa fie dispus la deplasari si program de lucru flexibil;
    - Sa nu aiba frica de inaltime;
    - Certificat alpinist utilitar, constituie avantaj;
    - Capaciatea lucrului in echipa;
    - Obilgatoriu: permis de conducere cat.B.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    - Executa lucrari de instalare, interventie si mentenanta pentru echipamente de telecomunicatii;
    - Executa lucrari la inaltime (pe piloni, cladiri etc);
    - Raspunde de executarea la termen si de calitatea a lucrarilor de instalare si interventie;
    - Configureaza echipamentele de telecomunicatii care urmeaza a fi instalate sau cele inlocuite;
    - Atunci cand este necesar, conduce autoutilitara din dotarea echipei de instalare;
    - Se informeaza din timp asupra lucrarilor care trebuie executate si ia masuri asa incat sa preia de la magazie materialele necesare lucrarilor;
    - Justifica in mod corect si la termen cheltuielile facute in deplasarile efectuate;
    - Raspunde de intocmirea corecta a documentelor justificative de instalare si interventie si acuratetea datelor culese din teren;
    - Indeplineste si alte sarcini sau activitati atunci cand este solicitat.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - salariu motivant;
    - telefon serviciu
    Sunt doua posturi disponibile in Cluj, doua in Oradea si doua in Sibiu

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca,

    Aplica fara CV
    Brasov, Cluj Napoca, Iasi,