Business Consultant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UPC Romania active.

Vezi toate job-urile Business Consultant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: UPC Romania
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Buzau
  • Miercurea-Ciuc
  • Actualizat la: 17.08.2015

    Suntem prezenți în peste 300 de localități cu serviciile noastre de televiziune (digitală, analogică și prin satelit) și telefonie, conectăm 1.179.500 de clienți la universul digital, prin tehnologii de ultimă generație, oferim customer experience și ne bucurăm de un portofoliu bogat de produse și servicii, unele aduse în premieră în România.
    Alege să fii și tu unul dintre membrii echipei UPC România!

    Cerinte

    Experienta in domeniul vanzarilor, a relatiilor cu clientii (persoane juridice) si in telecom;
    Foarte bune cunostinte tehnice specifice telecom reprezinta un avantaj;
    Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat; cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj;
    Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, PowerPoint;
    Carnet de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    Identificarea potentialilor clienti business si a informatiilor relevante despre acestia in vederea initierii procesului de vanzare;
    Abordarea potentialilor clienti, identificarea persoanelor de decizie si stabilirea intalnirilor cu acestea;
    Sustinerea intalnirilor la client in vederea identificarii nevoilor acestuia si a solutiei tehnice potrivite;
    Negocierea si finalizarea procesului de vanzare conform termenilor agreati cu clientii si respectand procedurile existente;
    Desfasurarea activitatilor specific comerciale in zonele repartizate de catre managerul direct;
    Atingerea si depasirea targetului lunar agreat cu managerul direct;
    Preluarea cererilor de oferta si transmiterea informatiilor solicitate de catre clienti si potentiali clienti;
    Stabilirea si cultivarea relatiilor cu persoanele ce influenteaza incheierea unor contracte avantajoase atat pentru companie, cat si pentru client;
    Transmiterea informatiilor necesare catre departamentele abilitate si colaborarea cu acestea pentru stabilirea si implementarea in timp util a solutiei tehnice propuse clientului si a eventualelor modificari;
    Negocierea si semnarea contractelor de vanzare delegate de catre managerul direct;
    Participarea la campanii promotionale, simpozioane, expozitii si alte evenimente specifice domeniului telecom;
    Realizarea rapoartelor solicitate de catre superiorul direct in legatura cu activitatea desfasurata si cu potentialii clienti din zona arondata.

    Buzau,

    Buzau,