Administrator de Continut

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Administrator de Continut active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.06.2015

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    Alatura-te uneia dintre cele mai mari companii producatoare de PC-uri din lume! Clientul nostru este o companie multinationala producatoare de tehnologii, software, solutii si servicii pentru clienti din diferite sectoare. Scopul lor este sa transforme tehnologia, astfel incat sa fie mai practica si usor de folosit pentru utilizatorii lor.

    Administratorul de conţinut este responsabil să execute activităţi de management al conţinutului de promovare folosit pentru produsele companiei. Acest continut trebuie sa fie integral, corect si clar, astfel incat sa fie accesibil clientilor companiei.

    Cerinte

    - Limba engleza – nivel avansat;

    - Experienţa anterioară de lucru;

    - Aptitudini generale de lucru cu computerul;

    - Bune aptitudini de comunicare;

    - Capacitate de analiza;

    - Nivel inalt de acuratete, atentie la detalii;

    - Aptitudini de organizare planificare si control;

    - Abilitate de a lua iniţiativa şi de a dezvolta soluţii;

    - Usurinta, claritate si coerenta in exprimare.

    Responsabilitati

    - Administratorul de continut se bazează pe planificarea pregatita de către Specialistul de Conţinut;

    - Execută activităţi de management de conţinut respectând planificarea existenta;

    - Colaboreaza îndeaproape cu specialistului de continut pentru a asigura planificarea generală şi executarea sarcinilor;

    - Escaleaza catre specialistul de continut în caz de probleme;

    - Iniţializeaza Crystal-ul, colaborează la achizitii, validarea datelor, precum şi in traducerea si localizarea lor;

    - Raporteaza imediat specialistului de continut toate problemele aparute.

    Beneficii:

    - Oportunitatea de a va construi o cariera, de a achizitiona abilitati transferabile ;

    - Expunere la o cultura unei companii multinationale, care asigura un mediu profesionist de lucru ;

    - Cursuri de formare profesionala ;

    - Team-building-uri.

    Cod Anunt: 230415AMM

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    4000 - 5000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (4)