Referent resurse umane cu limba franceza avansat

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Referent resurse umane cu limba franceza avansat active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 07.10.2015

    VEO Worldwide is a B2B services provider, based in Europe, with 16 years of activity. In 2006, when NOZ (the European clearance leader) started its expansion within Eastern Europe and Africa, VEO quickly fell in love with its vision and agile environment, always pushing things to discover more of this amazing business of clearance and responsible economy. Hence, we've added our own dynamic culture and mindset to everything we embraced from NOZ.
    We constantly search for solutions to help business owners capitalize on their unsold stocks (past collections, short expiry products, cancelled orders) and become efficient.
    With all of that, VEO is consolidating its brand based on engagement, transparency, solidarity, constant improvement and competence.

    Cerinte

    Cautam o persoana dinamica, autonoma, cu spirit de initiativa si capacitate de organizare pentru a se alatura Departamentului Sourcing la sediul nostru din Iasi.

    Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de:

    - Cunostinte de limba franceza la un nivel avansat – minim nivel C1;
    - Abilitati de comunicare, analiza si prelucrare a informatiilor;
    - Disponibilitate de a pleca in perioade de formare in strainatate;
    - Cunostinte in utilizarea programelor din pachetul Office, a site-urilor specializate de recrutare si a retelelor de socializare in scopuri profesionale;
    - Spirit de echipa, seriozitate si receptivitate ;
    - Experienta in recrutarea si selectia resurselor umane este considerata un avantaj.

    Responsabilitati

    In calitate de Referent Resurse Umane cu limba franceza avansat principalele tale responsabilitati vor fi :

    - Identificarea posibililor candidati in bazele de date puse la dispozitie, respectand toate prevederile inscrise in brief-ul primit de la cabinetul de recrutare din Franta;
    - Transmiterea CV-urilor selectate spre validare consultantului de recrutare din Franta, responsabil pentru procesul de recrutare;
    - Realizarea primului interviu telefonic cu persoanele selectate in vederea validarii informatiilor prezentate in CV si pentru prezentarea postului;
    - Stabilirea interviurilor pentru consultantii din Franta si transmiterea agendei de lucru;
    - Pregatirea shortlist-urilor;
    - Completarea si administrarea bazei de date a candidatilor, asigurand acuratetea informatiilor introduse; - Imbunatatirea procesului de recrutare prin identificarea permanenta de noi surse de recrutare;
    - Informarea si documentarea permanenta in ceea ce priveste noile metode de recrutare (internet, forumuri, etc.).

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Formare la nivel international;
    - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere inr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes;
    - Pachet salarial atractiv.

    Aplica fara CV
    Iasi,

    Aplica fara CV
    Iasi,