Reprezentant Vanzari B2B

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile 2K TELECOM active.

Vezi toate job-urile Reprezentant Vanzari B2B active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: 2K TELECOM
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.07.2015

    2K Telecom opereaza o retea nationala cu acoperire in majoritatea oraselor si localitatilor cu peste 10000 de locuitori, construita peste tehnologie de ultima generatie si echipamente de top, infrastructura ce permite furnizarea de servicii de date/voce/video de mare capacitate destinate clientilor business.

    Cerinte

    Cerinte:
    - Abilitatile de operare PC (aplicatii CRM, pachetul Office);
    - Bune abilitati de comunicare, atitudine proactiva, orientare catre rezultate si performanta;
    - Experienta anterioara in construirea unei retele de Distribuitori in domeniul Telecom/Internet/Date, constituie un avantaj;
    - Limbaj si tinuta business;
    - Permis de conducere (categoria B).

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    - Vanzarea produselor si serviciilor companiei (IT&C) conform targetului stabilit;
    - Identificarea potentialilor clienti business si a informatiilor revelante despre acestia in vederea initierii procesului de vanzare;
    - Abordarea potentialilor clienti, identificarea persoanelor de decizie si stabilirea intalnirilor cu acestea;
    - Cresterea portofoliului de clienti;
    - Gestionarea, administrarea si mentinerea clientilor existenti;
    - Identificarea nevoilor clientilor si a solutiei tehnice dedicata fiecarui client in parte;
    - Negocierea si finalizarea procesului de vanzare conform termenilor agreati cu clientii;
    - Preluarea cererilor de oferta si transmiterea informatiilor solicitate de catre clienti si potentiali clienti;
    - Transmiterea informatiilor necesare catre departamentele abilitate si colaborarea cu acestea pentru stabilirea si implementarea in timp util a solutiei tehnice propuse clientului si a eventualelor modificari;
    - Atingerea si depasirea obiectivelor de vanzari stabilite.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Salariu fix motivant + Comision;
    - Laptop, telefon mobil;
    - Oportunitatea de a lucra intr-un domeniu de viitor si intr-o firma in plina ascensiune din domeniul telecomunicatiilor.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Brasov,

    Aplica fara CV
    2000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Giurgiu, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (84)