Web developer

Angajator: Senior Software
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.12.2016

    Senior Software este unul dintre cei mai dinamici furnizori locali de solutii software integrate pentru managementul afacerilor. Datorita celor peste 300 de implementari de succes si a cresterii continue la nivel de companie, am reusit sa ne diferentiem ca unul dintre principalii provideri de solutii software integrate din Romania.

    Compania noastra a fost fondata in 2003, iar in prezent avem peste 120 de angajati, cu birouri in Bucuresti, Cluj, Constanta si Iasi.

    Succesul proiectelor noastre se datoreaza profesionalismului si know-how-ului echipei, dar si parteneriatelor incheiate de-a lungul timpului cu jucatori de talie mondiala, cu care impartasim trasaturi precum dinamismul, inovatia si, cel mai important, dorinta de a transforma tehnologia in beneficii directe pentru companii.

    Intra pe www.seniorsoftware.ro si alfa detalii despre noi si proiectele noastre!
    Adresa de contact: jobs@seniorsoftware.ro

    Cerinte

    Cerinte obligatorii:
    - cunostinte medii/avansate programare backend folosind limbajul PHP si baze de date MySQL
    - cunostinte medii/avansate HTML(5), CSS(3), JavaScript
    - cunostinte minime de Photoshop

    Constituie un avantaj:
    - experienta cu un framework php (symfony, laravel, yii2 etc)
    - experienta cu un cms php (wordpress, prestashop, open cart etc)
    - experienta de lucru cu un sistem de versionare (git, svn)

    Responsabilitati

    - modificarea si adaptarea solutiilor de e-commerce, in functie de specificul si cerintele fiecarui client in parte
    - modificarea segmentelor de cod pentru functionare optima in mediile de baza
    - modificarea segmentelor de functionare interfata si afisare grafica
    - optimizarea functionarii magazinelor in contexte variante (cresteri bruste de trafic, etc)
    - modificarea si/sau integrarea de solutii de livrare prin diverse servicii de curierat
    - modificarea si/sau integrarea posibilitatii de plata prin apelarea platformelor diversilor provideri de plati online
    - lucrul coordonat in echipa
    - propunerea de solutii tehnice pentru anumite perspective vizand dezvoltarea ulterioara

    Alte informatii

    Lucand in echipa noastra vei:
    • dobandi un nivel superior de intelegere a conceptelor fundamentale atat PHP cat si din zona eCommerce, beneficiind de know-how considerabil
    • deprinde abilitati de auto-organizare si respectare a deadline-urilor
    • invata sa identifici si aplici cele mai bune solutii tehnice
    • intelege si estima volumul de munca necesar pentru a pune in practica diverse specificatii de programare folosind solutiile CMS ale companiei, cu posibilitate de extrapolare si in alte domenii
    • participa singur sau in echipa la dezvoltarea de proiecte noi si/sau mententanta pe aplicatii deja existente