Economist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ArcelorMittal Galati active.

Vezi toate job-urile Economist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: ArcelorMittal Galati
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Galati
  • Actualizat la: 28.04.2015

    ArcelorMittal is the world's leading steel and mining company, with a presence in more than 60 countries and an industrial footprint in over 20 countries.

    Cerinte

    • absolvent de invatamant superior economic
    • cunostinte de limba Engleza c
    • cunostinte operare PC : windows, MSOffice, Internet Explorer, Outlook Express (SAP reprezinta un avantaj)
    • orientare catre rezultate si asumarea responsabilitatii pentru a livra la nivel calitativ si cantitativ
    • comunicare eficienta, abilitatea de a asculta si de a construi relatii eficiente intra si inter departamentale
    • capacitate de analiza, sinteza si atentie la detalii, rezistenta la stres si atentie distributiv
    • capacitate de a se integra si a colabora in cadrul ehipei
    • abilitatea de anticipare, evaluare si implementare a schimbarii
    • capacitatea de a lua decizii si de a face recomandari adecvate bazate pe o analiza detaliata a problemelor
    • abilitatea de a identifica solutii eficiente de imbunatatire avand o perspectiva pe termen scurt
    • reprezinta avantaj experienta in domeniu (in special intr-o unitate de productie)

    Responsabilitati

    • analiza diferentei intre obiectivul stabilit si rezultatele obtinute
    • realizarea si analiza prognozelor
    • validarea din punct de vedere financiar a ideilor de reducere a costurilor
    • calculul beneficiilor din proiectele de investitii
    • participarea la intocmirea bugetului anual si previziunile lunare
    • analize comparative cu alte unitati din grup

    Aplica fara CV
    Galati,

    Aplica fara CV
    Galati,