Academia SAP ABAP

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EBS Romania active.

Vezi toate job-urile Academia SAP ABAP active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: EBS Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Brasov
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 18.03.2015

    NTT DATA România este furnizor și integrator de soluții/sisteme IT complexe, cu o echipă de peste 1,700 de specialiști în România și Serbia, specialiști care activează pe proiecte diverse în industriile Automotive, Banking, Manufacturing, Energy and Utilities, Public Sector & Utilities, Retail, Transportation & Logistics.

    Integrând experiența îndelungată, competența ridicată și inovația constantă, NTT DATA România colaborează cu clienții săi naționali și internaționali, implementând servicii si soluții IT pentru a genera performanță și valoare adăugată business-ului acestora. Portofoliul companiei include o gamă variată de servicii: dezvoltare și integrare soluții software standard și individualizate, managementul aplicațiilor și suport, testare, asigurarea calității, consultanță IT și de business, servicii de securitatea informației și infrastructură etc.

    Fiind SAP Gold Partner, NTT DATA România este pionier în piața națională în implementarea soluțiilor Cloud Success Factors și SAP S/4HANA. Mai mult, este dezvoltatorul propriei soluții ERP Clarvision, sprijinind de 16 ani peste 190 de clienți din industriile producției auto, lemnului, confecțiilor metalice și multe altele.

    NTT DATA – Trusted Global Innovator face parte din grupul NTT (Nippon Telegraph and Telephone), unul din liderii ICT (Information and Communication Technologies) la nivel global, cu peste 275.000 de angajați și un portofoliu larg de soluții globale de infrastructură, comunicații și servicii IT.

    Cerinte

    Continuam povestea de succes si reorganizam Academia SAP BASIS.

    Ești la inceput de drum și vrei să te specializezi? Sau poate vrei să te reprofilezi?

    Uite propunerea noastră: Academia SAP BASIS

    Specificaţii generale:
    Ești student în an terminal sau absolvent al unei facultăți de profil informatic?Ai cunoștinţe de progamare?Vorbești limba germană (nivel B1-C1)?

    Ar fi super dacă ai avea:

    Experienţă în proiecte IT.
    Cunoștinţe (teoretice) despre ERP-uri.

    Responsabilitati

    Vei participa la traininguri faine care presupun programare SAP ABAP.

    Alte informatii

    Lucrăm în cele mai noi tehnologii.
    Avem peste 200 de programatori dintre care aproximativ 100 sunt seniori.
    Avem infrastructură super tare.
    Îti poţi stabilii cu echipa modul de lucru, nu ţi-l impune nimeni.
    Oferim training-uri și sprijin 100% în certificări.
    Oferim cursuri de perfecţionare a limbii germane, intensiv sau normal, individual sau pe grupe.
    Avem mentori adevăraţi.
    Le folosim și pe ale lor (Yahoo MSN, Skype, Google, Youtube, Facebook, Twitter, etc) dar și pe ale noastre (Lync, Sharepoint, Portal EBS).
    Bem bere în fiecare ultimă joi din lună.
    Jucăm fotbal și tenis de masă când avem chef.
    Suntem sportivi.
    Suntem tineri, dinamici și foarte motivaţi

    Asteptam CV-ul tau pe adresa: Career@ebs.ro

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (6)