Coordonator activitate - limba franceza

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SCC Services Romania active.

Vezi toate job-urile Coordonator activitate - limba franceza active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: SCC Services Romania
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 06.04.2015

    A best of breed technology solutions provider specialising in IT infrastructure, SCC has an enviable track record for helping European based companies and government organisations assess, plan, source, integrate and manage their IT infrastructure to deliver technology optimisation and more for less.

    Cerinte

    CANDIDATUL IDEAL:

    - Cunostinte medii de hardware (PC);
    - Cunostinte peste medie a sistemului de operare Windows 7 si abilitati de rezolvare a problemelor uzuale;
    - Cunoastere peste medie a pachetului MS Office si abilitati de rezolvare a problemelor uzuale;
    - Cunostinte peste medie de retelistica (LAN);
    - Atitudine orientata spre client;
    - Foarte bune abilitati de comunicare atat la nivel conversational cat si in scris;
    - Foarte bune abilitati de relationare si lucru in echipa;
    - Capacitate de analiza si decizie rapida;
    - Atentie la detalii.

    Limbi straine:

    - Limba FRANCEZA la nivel AVANSAT;
    - Cunoasterea la nivel avansat a limbii engleze constituie avantaj.

    Responsabilitati

    RESPONSABILITATI

    - Preia telefonic, prin intermediul e-mail-ului sau prin alte sisteme specifice semnalarile clientilor referitoare la incidentele aparute;
    - Asigura suportul tehnic de la distanta in concordanta cu acordul de serviciu stabilit (SLA);
    - Analizeaza si rezolva incidentele semnalate in limita competentelor stabilite;
    - Mentine contactul cu clientul si celelalte parti implicate in rezolvarea incidentelor pana la solutionarea acestora;
    - Actioneaza ca suport tehnic pentru inginerii de teren;
    - Monitorizeaza si raporteaza incidentele si problemele semnalate, propune solutii pe termen mediu si lung;
    - Contribuie la verificarea si actualizarea documentatiei referitoare la solutiile tehnice si procedurile de lucru.

    Alte informatii

    BENEFICII:

    - Se ofera un pachet salarial competitiv si oportunitati de dezvoltare a carierei intr-o companie multinationala de SuCCes;
    - Training-uri tehnice de utilizare a instrumentelor de lucru si asupra specificului activitatii;
    - Mediu de lucru international;
    - Echipa tanara si dinamica;
    - Implicarea in proiecte pentru clienti activi pe plan internaţional;
    - Schimbul de experienta ca si resort al dezvoltarii profesionale;
    - Sprijin in obtinerea certificarilor de specialitate.

    Aplica fara CV
    3200 RON NET / luna
    Iasi,

    Aplica fara CV
    Iasi,