.Net Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Enea Services Romania active.

Vezi toate job-urile .Net Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Enea Services Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.03.2015

    Enea Romania is part of Enea, a world leader in embedded systems and advanced technical systems development that supplies carrier grade platform software and professional engineering services to the global telecommunications industry. Enea Romania creates the best in class customized software applications around specific necessity for global players acting in industries as telecommunications, wireless, multimedia, consumer electronics, navigation systems and microelectronics.

    Cerinte

    Minim 2 ani experienta cu:
    - C#
    - Microsoft WebApi, MVC
    - SQL, Entity Framework
    Minim 1 an experienta cu:
    - Google AngularJs,
    Plusuri:
    - Twitter Bootstrap
    Management bun al timpului.
    Abilități analitice.
    Orientat pe solutii.
    Jucator de echipa – echipa are 17 oameni curent, e obligatoriu sa fii jucator de echipa.

    Responsabilitati

    - Estimări de dezvoltare.
    - Dezvoltare software pe toată durata de viață a proiectului (design specification & system architecture, coding, debugging and rollout)
    - Revizuire cod.
    - Elaborare specificații tehnice și documentația tehnică

    Alte informatii

    Despre proiect:

    Automatizarea proceselor de lucru la nivelul Inspectoratelor Teritoriale ale Muncii (ITM) si al Inspectoratului Muncii (IM). Acum lucrurile se intampla mai mult sau mai putin manual, oarecum independent la nivelul fiecarui ITM; fiecare ITM s-a automatizat sau nu, cu o pleiada de aplicatii custom.
    Scopul proiectului este sa se automatizeze, omogenizeze si centralizeze procesele, activitatile si informatiile privitoare la controlul aplicarii prevederilor legale referitoare la relatiile de munca, la securitatea si sanatatea în munca, la protectia salariatilor care lucreaza în conditii deosebite si a prevederilor legale referitoare la asigurarile sociale
    Activitatile si procesele vizate sunt:
    - Planificare.
    - Culegere date de pe teren.
    - Inregistrare date
    - Procesare date
    - Raportare
    Fiecare dintre categoriile si subcategoriile de controale, tipuri de agenti economici, modele de organizare teritoriala necesita modele specializate de planificare, culegere, inregistrare, procesare si raportare.

    Functional aplicatia are 5 module principale:
    - Registratura
    - Planificare Activitati
    - Inregistrare Rezultate
    - Profile
    - Angajatori
    - Activitati de teren
    - Supraveghere piata
    Arhitectural, aplicatia e constituita din:
    - Portal extern - acces public privitor la legislatia muncii, baza de date in spate, SQL, stadiu solutionare dosare, notificari, avertizmente, etc
    - Portal intern IM/ITM – doar pentru inspectorii IM/ITM, tot cu baza de date interna.
    - GIS
    - DMS
    - Integrare intre cele de mai sus
    - Interfatare cu alte institutii ONRC, ANAF, DEPAB, ANPIS.
    Organizare proiect:
    - Echipa de management [1 PM]
    - Echipa de analiza [6 oameni ]
    - Echipa de dezvoltare [10 oameni]
    - Echipa de testare [2 oameni]
    Metodologie: Scrum [Agile]

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (146)