Manual Software Tester (Web)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Enea Services Romania active.

Vezi toate job-urile Manual Software Tester (Web) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Enea Services Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.05.2015

    Enea Romania is part of Enea, a world leader in embedded systems and advanced technical systems development that supplies carrier grade platform software and professional engineering services to the global telecommunications industry. Enea Romania creates the best in class customized software applications around specific necessity for global players acting in industries as telecommunications, wireless, multimedia, consumer electronics, navigation systems and microelectronics.

    Cerinte

    - Experienta minim 3 ani in testarea de aplicatii cu logica de business (testare, documentare, review si mentenanta );
    - Bune abilitati de comunicare, spirit de echipa;
    - Gandire logica, experienta de lucru cu cerinte/ specificatii: intelegerea cerintelor / specificatiilor pentru aplicatii si analiza lor;
    - Candidatul trebuie sa fie atent la detalii, responsabil, capabil si doritor sa invete si sa creasca profesional;
    - Persoana organizata si disciplinata in activitate;
    - Flexibilitate;
    - Baze de date (Oracle si MS SQL) si cunostinte SQL;
    - Engleza (nivel mediu)

    Responsabilitati

    • Lucreaza in stransa legatura cu echipele de dezvoltare de solutii pentru a asigura o acoperire cat mai mare a situatiilor de teste
    • Se asigura ca produsul respecta standarde inalte de calitate
    • Verifica si raporteaza bugurile si alte probleme ridicare de catre clienti
    • Scrierea clara si concisa a unor rapoarte de buguri, planuri de teste si scenarii si cazuri de teste
    • Realizeaza teste si creaza rapoarte de buguri si alte probleme, urmarindu-le pas cu pas, pana la solutionare
    • Participa activ la intalnirile de echipa pentru discutarea si solutionarea bugurilor gasite
    • Obligatia de a-si indeplini obiectivele profesionale si targeturile pe indicatorii de performanta specificati la nivel de individ, departament, companie;
    • • Obligatia de a raporta si inregistra la timp, complet si corect datele necesare in aplicatiile si tool-urile specifice din sistemele interne
    • Orice alte sarcini si responsabilitati de serviciu alocate de managerul de departament.

    Alte informatii

    - Bug trackers: Jira, TTPro, HP-ALM
    - Baze de date: SQL Server Management Studio, Toad for Oracle
    - Tehnologii: Java, CSS, HTML
    - Tool-uri: TFS

    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (454)