Manufacturing process Team Leader

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Honeywell active.

Vezi toate job-urile Manufacturing process Team Leader active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Honeywell
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.03.2015

    Honeywell is a Fortune 100 company that invents and manufactures technologies to address tough challenges linked to global macro trends such as safety, security, and energy. With approximately 122,000 employees worldwide, including more than 19,000 engineers and scientists, we have an unrelenting focus on quality, delivery, value, and technology in everything we make and do.

    Cerinte

    Esti candidatul ideal pentru noi daca:
    • Esti absolvent de universitate tehnica
    • Ai bune cunostinte despre procese de asamblare/prelucrari mecanice din industria mecanica
    • Ai cunostinte legate de asigurarea calitatii
    • Ai minim 3 ani experienta in departament productie sau tehnic in industria mecanica.
    • Esti fluent/a in Engleza
    • Ai foarte bune abilitati de comunicare; abilitati de planificare si coordonare proiecte si echipe
    • Esti orientat/a spre obtinerea rezultatelor

    Responsabilitati

    Ce vei face in acest rol?

    1. Vei fi responsabil pentru urmarirea si coordonarea proiectelor interdepartamentale de imbunatatire a indicatorilor de eficienta a echipamentelor in productia de serie
    2. Vei coordona proiectele de imbunatatire si reducere de costuri
    3. Vei contribui activ la imbunatatirea continua a performantelor fabricii - identifica oportunitati de eliminare a pierderilor si propune solutii de imbunatatire a propriei activitati.
    4. Vei propune programul de investitii pentru imbunatatire procese in vederea consolidarii Planului Anual de Operatii (AOP).
    5. Vei coordoneza activitatea de intocmire a specificatiilor tehnice pentru imbunatatirea echipamentelor existente si participa la realizarea celor pentru noile echipamente.
    6. Vei acorda suport in activitatea de receptie, implementare si omologare a echipamentelor si a produselor noi.
    7. Vei participa la evaluarea riscurilor de manufacturabilitate pentru echipamentele si produsele noi.
    8. Te vei asigura de respectarea procesului tehnologic si a altor norme stabilite.
    9. Vei participa la activitatea de instruire a departamentelor productie si mentenanta pentru echipamente.
    10. Vei participa la urmarirea lunara a planului de actiuni in sistemul Plato.
    11. Vei participa la analiza reclamatiilor si vei colabora cu departamentul de calitate
    12. Vei fi in permanenta legatura cu AME (Advanced Manufacturing Engineering) in vederea aplicarii celor mai bune practici si standardizari ale proceselor.

    Vrei sa afli mai multe despre noi? Viziteaza website-ul nostru: www.careersathoneywell.com
    Channel: http://www.youtube.com/watch?v=CcMf_TFS0kA

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Giurgiu,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (21)